Po kilkuletniej, pandemicznej przerwie do kina Elektronik wraca przegląd „Nieznane oblicza Japonii”! Już w trzeci weekend lutego (16-18.02) zapraszamy na projekcje czterech fantastycznych japońskich filmów.

 

Projekcje w ramach przeglądu:

⇒ Piątek, 16.02 | 19:00 film „Klub Życia” i uroczyste otwarcie przeglądu BILETY

⇒ Sobota, 17.02 | 18:00 „Ainu Mosir” – BILETY

⇒ Sobota, 17.02 | 20:00 ” Zdjęcia wspomnień”  – BILETY

⇒ Niedziela, 18.02 | 17:00 ” Miasteczko” – BILETY

 

O filmach:

⇒ Piątek, 16.02 | 19:00 film „Klub Życia”.

O filmie: Czterech użytkowników forum internetowego dla samobójców umawia się na spotkanie, aby wspólnie zakończyć życie za pomocą olbrzymiego fajerwerka. Plan, mimo swojej prostoty, szybko okazuje się trudny do wykonania, a przyszli samobójcy za przyczynę niepowodzenia uważają obecność w grupie jednego z nich. Postanawiają przekonać tę osobę do zmiany zdania, ale i to nie okaże się takie proste…

reżyseria: Yoshida Kato
obsada: Kanji Tsuda, Minehiro Kinomoto, Shinobu Tsuji, Honoka Murakami
produkcja: Japonia, 2017
czas trwania: 93 min

 

⇒ Sobota, 17.02 | 18:00 „Ainu Mosir”

O filmie: Kanto to czternastoletni chłopiec, członek społeczności Ajnów, rdzennego ludu Japonii zamieszkującego jej północne tereny. Mieszka ze swoją mamą, Emi, która prowadzi sklep z pamiątkami w wiosce Ajnów na wyspie Hokkaido. Jest to miejsce popularne wśród turystów, gdzie mieszkańcy wciąż kultywują stare tradycje.

Kanto rok wcześniej traci ojca i wciąż próbuje pogodzić się z nową sytuacją. Pewnego dnia dowiaduje się od jednego z mieszkańców wioski, Debo, o istnieniu tajemniczej dziury w skale w środku lasu, w której według wierzeń Ajnów znajduje się przejście do wioski zmarłych. Kanto decyduje się wybrać we wskazane miejsce, mając nadzieje na spotkanie z ojcem.

Film w koprodukcji japońsko-amerykańsko-chińskiej zdobył nagrodę jury w konkursie międzynarodowym podczas Tribeca Film Festival w 2020 roku.

reżyseria: Takeshi Fukunaga
obsada:: Kanto Shimokura, Emi Shimokura, Debo Akibe, Lily Franky
produkcja: Japonia, USA, Chiny
czas trwania: 84 min.

⇒ Sobota, 17.02 | 20:00 ” Zdjęcia wspomnień” 

o filmie: Yuko mieszka ze swoją babcią, ale wyjeżdża do Tokio, aby spełnić marzenie o byciu makijażystką. Po jakimś czasie otrzymuje tragiczną wiadomość o śmierci babci, pełna żalu wraca więc w rodzinne strony. Pewnego dnia jej przyjaciel z dzieciństwa, pracujący w urzędzie miasta Ichiro, proponuje jej pracę, polegającą na robieniu zdjęć pogrzebowych seniorom. Yuko przyjmuje ofertę, a ta decyzja zmieni jej życie.

reżyseria: Naoto Kumazawa
obsada: Mai Fukagawa, Kengo Kora, Kazuko Yoshiyuki
produkcja: Japonia 2020
czas trwania: 100 min.

 

⇒ Niedziela, 18.02 | 17:00 ” Miasteczko”

O filmie: Tetsuya, młody mężczyzna uciekający przed wierzycielami, otrzymuje propozycję wyjazdu do tajemniczego Miasteczka. W tym wyjątkowym miejscu nie obowiązują prawie żadne zasady, a jedzenie, ubrania i dach nad głową można otrzymać bez wysiłku. Od mieszkańców oczekuje się jedynie zaangażowania w prace grupowe, takie jak udział w wyborach, demonstracjach, czy pisanie komentarzy w internecie.

Pewnego dnia w Miasteczku pojawia się nowa mieszkanka, Beniko, która nie potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji. Wraz z Tetsuyą podejmują nieudaną próbę ucieczki. Jednak coraz większa wiara w miłość i wolność sprawia, że ponownie zaryzykują wszystko, aby wydostać się z tego miejsca.

reżyseria: Shinji Araki
obsada: Tomoya Nakamura, Shizuka Ishibashi, Eri Tachibana
produkcja: Japonia, 2020
czas trwania: 111 min.

Miejsca na seanse są nienumerowane. Bilety w cenie 18 zł. Serdecznie zapraszamy!