João de Sousa – urodzony w Portugalii, od 2006 roku mieszka i tworzy w Polsce. Ceniony wokalista, gitarzysta i kompozytor. Jego luzofońskie korzenie w znacznym stopniu wpływają na muzykę jaką tworzy i wykonuje, choć fascynacje innymi gatunkami – jazzem, world music czy muzyką alternatywną, swobodnie oddalają go od fado. Inspiracji poszukuje wszędzie – w muzyce elektronicznej, hip-hopie, reggae – przekształcając ich elementy na własny muzyczny język. Współpracował, m.in.: z Andrzejem Smolikiem, zespołem Mikromusic, czy z Arielem Ramirezem.

João de Sousa ma na swoim koncie trzy autorskie płyty. Jego piosenki znalazły się również na radiowej płycie „RAM Cafe vol. 7” oraz kilkukrotnie na kultowych albumach „Siesta” sygnowanych przez Marcina Kydryńskiego.

W roku 2021 ukazał się najnowszy album artysty: „Furacão” [Huragan]. Furacão jest płytą, na której João de Sousa objawia lżejszą i bardziej roztańczoną część swej osobowości, nie rezygnując w żadnej mierze ze szczerości, która cechuje całą jego artystyczną twórczość.

Zespół wystąpi w składzie:

João de Sousa – wokal, gitara

Filip Miguła – fortepian

Marcin Spera – kontrabas

Kuba Lechki – perkusja

UWAGA, ZMIANA TERMINU!:

Kochani! Z przyczyn obiektywnych, musieliśmy podjąć decyzję o zmianie terminu koncertu. Mamy nadzieję, że spotkamy się w komplecie w niedzielę 26 lutego 2023 r. Już nie możemy się doczekać! Bilety zachowują ważność. Szczegółowa informacja dotycząca możliwości zwrotu zakupionych biletów zostanie wysłana do Państwa mailowo.
 
Zespół Kina Elektronik & Team João de Sousa

Start: 2023-02-26 18:00:00

kup bilet