✨Zobacz najpiękniejszy film Almodóvara od czasu „Wszystko o mojej matce” i „Porozmawiaj z nią”.
Pulsujące emocjami MATKI RÓWNOLEGŁE, z wybitną, nagrodzoną w Wenecji rolą ⭐️Penélope Cruz⭐️, to wielki pean Almodóvara na cześć kobiet, wyznanie wiary w ich siłę, solidarność i odwagę. 💪❤💥
Bilety już w sprzedaży w kasie kina oraz on-line: https://www.bilety24.pl/kino/631-matki-rownolegle-pokaz-przedpremierowy-71875?id=383881
Rezerwacje: rezerwacje@kinoelektronik.pl
****************************
OPIS FILMU:
Njnowszy film Pedra Almodóvara, z nagrodzoną za swoją rolę na festiwalu w Wenecji Penélope Cruz, to wyznanie wiary w siłę w kobiet, ich solidarność i odwagę. Czułe, a przy tym żywiołowe; ciepłe, ale niepozbawione dramatycznych zwrotów akcji; pełne nadziei, która przychodzi po bolesnych stratach – „Matki równoległe” portretują życie w jego wszystkich odcieniach. Film został z entuzjazmem przyjęty przez krytykę, która nie szczędzi mu komplementów. Najlepszy Almodóvar od „Wszystko o mojej matce” (Variety), Penélope Cruz w swojej najlepszej roli (Time), Pulsująca emocjami historia (The Wrap), Wielki pean na cześć kobiet (Little White Lies) – piszą zachwyceni recenzenci.
Bohaterki filmu, Janis (Cruz) i Ana (Milena Smit), spotykają się na oddziale położniczym. Ta pierwsza jest dojrzałą kobietą, ta druga ledwie przestała być nastolatką. Obie są singielkami, obie czeka samodzielne macierzyństwo. Janis wie, że sobie poradzi, Ana jest pełna obaw. Wydaje się, że ich ścieżki ledwie się przetną, tymczasem więź, która je połączy, okaże się mocna jak pępowina. Jak to u Almodóvara bywa: zbieg okoliczności może stać się przeznaczeniem, a rodzina z wyboru tą, która zaoferuje bezwarunkową akceptację i miłość.
„Matki równoległe” to nie tylko tragikomiczna, intymna opowieść o bólu i blasku macierzyństwa. To również mocny głos przeciw rodzinnym sekretom i ukrywaniu prawdy o przeszłości. I właśnie kobiety, które tworzą pomost pomiędzy przeszłością i przyszłością, okazują się w filmie Almodóvara bezkompromisowymi rzeczniczkami otwartości przynoszącej ulgę i oczyszczenie.
REŻYSERIA – Pedro Almodóvar
PRODUKCJIA – Hiszpania, 2021
CZAS TRWANIA – 120 min.
PREMIERA – 18.02.2022
********************************
Głosy prasy:
⭐Najlepszy Almodóvar od „Wszystko o mojej matce | Variety
⭐Penélope Cruz w swojej najlepszej roli | Time
⭐Pulsująca emocjami historia | The Wrap
⭐Wielki pean na cześć kobiet | Little White Lies
*********************************