Odbierz DARMOWĄ wejściówkę na spektakl GRANICE!

Odbierz DARMOWĄ wejściówkę i zobacz wyjątkowy spektakl dyplomowy studentów Aktorstwa Nowych Mediów Warszawskiej Szkoły Filmowej!

NA DODATKOWY SPEKTAKL ZAPRASZAMY 21 grudnia o godz. 19:30

 

Już 12, 13 oraz 14 listopada o godzinie 19:00 zapraszamy do Kina Elektronik na GRANICE – niezapomniane widowisko skonstruowane z polskich przebojów lat 80! Czy utwory nawiązujące do sytuacji politycznej tamtego okresu okażą się aktualne również dzisiaj?

Spektakl w reżyserii naszej Wykładowczyni – Magdaleny Kizinkiewicz – powstał w reakcji na wydarzenia ostatnich niespokojnych lat.

 

„GRANICE to nie tylko te zasieki, które runęły po naszym wejściu do Unii […]” – tłumaczy Reżyserka. – „GRANICE to też te trudności, przed którymi współcześni młodzi zamykają się w swoich czterech ścianach, izolują; o których nie mają z kim – lub nie chcą – rozmawiać. GRANICE, których młodzi ludzie często nie umieją stawiać, żeby móc chronić swoją indywidualność, prywatność, przekonania.”

 

Już wkrótce na Waszych oczach utwory sprzed ponad 30. lat – tworzone w okresie buntu, niezgody i walki o ideały – dostaną na scenie drugie życie. Czy mimo podobieństw do minionej epoki dzisiejsi młodzi odnajdą się w tekstach dawnych klasyków?

 

„Tyle odpowiedzi, ilu młodych stających na scenie. Każdy z nich walczy o swoją wolność, swój świat, o zaakceptowanie jego wrażliwości […]. Siła młodości w spektaklu tkwi nie tylko w krzyku czy buncie, ale też w bezradności, zagubieniu, wycofaniu.” – zauważa Magdalena Kizinkiewicz.

 

Studenci pokażą Wam, co dawne hity znaczą we współczesnej rzeczywistości. Używając słów poprzedniej generacji, poprzez interpretację i ruch, opowiedzą swoje historie, roztaczając przed widzami obraz własnego świata pełnego trudów, bólów i frustracji… ale także radości i miłości.

 

„Każdy ma swój sposób na radzenie sobie z trudami codzienności. Czasem jest to ucieczka, niejednokrotnie walka. […] Zaczynamy stawać w obronie pokrzywdzonych, mniejszości, po stronie zawstydzanych i poniżanych. Odkrywamy, że mamy wpływ na nasze wybory, tworząc świat poza utartymi schematami.”

Gorąco zachęcamy do obejrzenia spektaklu! Wsłuchajcie się w ten głos młodego pokolenia, a – bez względu na Wasz wiek – przekonacie się, że GRANICA między pokoleniami, kiedy chodzi o wolnościowe ideały i prawo do stanowienia o samym sobie, jest naprawdę cienka.

 

BILETY DO ODBIORU W KASACH KINA ELEKTRONIK! LICZBA MIEJSC OGRANICZONA!

 

Tymczasem  – zobaczcie zdjęcia promujące spektakl. Zachęcamy również do zaglądania na konto instagramowe spektaklu: @spektakl_granice, z którego dowiecie się więcej o całym przedsięwzięciu.