Włoski obraz „Wszystko zostaje w rodzinie” otwierał ubiegłoroczny festiwal w Wenecji gdzie podbił serca publiczności oraz dziennikarzy. Krytycy porównali go do amerykańskiego dramatu „Historia małżeńska” ze Scarlett Johansson i Adamem Driverem. W obsadzie europejskiej historii znalazły się gwiazdy kina włoskiego: Alba Rohrwacher, Luigi LoCascio, Laura Morante, Silvio Orlando oraz Giovanna Mezzogiorno.
Bilety dostępne w kasie kina oraz on-line: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-631-wszystko-zostaje…
Film jest ekranizacją głośnej powieści Domenico Starnone, która w Polsce została wydana pod tytułem „Sznurówki”. Pisarz jest także współautorem scenariusza. Za reżyserię odpowiada równie ceniony Włoch – Daniele Luchetti.
Neapol, początek lat osiemdziesiątych. Aldo i Vanda są małżeństwem z dwunastoletnim stażem. Rodzinną sielankę bohaterów gwałtownie przerywa niespodziewane wyznanie mężczyzny.
Prowadzący na co dzień popularną audycję radiową Aldo przyznaje się pewnego wieczoru do romansu. Gdy namiętna relacja z młodszą koleżanką z pracy zaczyna nabierać tempa, zszokowana Vanda na dobre traci grunt pod nogami. Kobieta nie tylko musi uporać się z własną traumą, ale też wytłumaczyć całą sytuację zdezorientowanym dzieciom. Nie widząc jakiejkolwiek inicjatywy ani żalu ze strony męża, decyduje się podjąć zdecydowane kroki…
Trzydzieści lat później Aldo i Vanda wciąż jednak są razem. Zgorzkniali, nieszczęśliwi, próbują odpowiedzieć sobie na pytanie, co trzyma ludzi przy sobie, kiedy miłość już dawno się skończyła.
Reżyser Daniele Luchetti umiejętnie miesza porządki czasowe i punkty widzenia swoich bohaterów, chcąc jak najpełniej oddać rodzinny dramat. Wsparty świetnymi rolami czołówki włoskich aktorów, opowiada o ukrytych siłach, które ich łączą, ale i szkodach, jakie u wszystkich członków rodziny wyrządzić może związek bez uczucia.