My Dzień Niepodległości 11 listopada postanowiliśmy uczcić nie marszem a dobrym filmem, do czego i Was zachęcamy!

Oto co dla Was mamy:

15:15 Teściowie, reż. Kuba Michalczuk, Polska 2021, 81 min. –  bilet 13 zł

17:00 Ucieczka na srebrny glob, reż. Kuba Mikurda, Polska 2021, 94 min. – przedpremiera, bilet 13 zł

19:00 Bo we mnie jest seks, reż. Katarzyna Klimkiewicz, Polska 2021, 105 min. – przedpremiera, bilet 15 zł

21:00 Wszystkie nasze strachy, reż. Łukasz Ronduda, Polska 2021, 90 min. –bilet 15 zł

 

Aby kulić bilet on-line kliknij podświetlony tytuł.

Rezerwacje: rezerwacje@kinoelektronik.pl

 

TEŚCIOWIE

Czy wesele po odwołanym ślubie to przepis na katastrofę? Owszem. I to jaką! Dwie rodziny różni wszystko – pochodzenie, status, zawartość portfela, gust. Rodzice pana młodego i panny młodej początkowo są w szoku. Co takiego się stało? Kto zawinił? Co z weselem? Czy witać gości? Grać muzykę? Polewać wódkę? Kto pokroi tort? Od słowa do słowa uprzejme uśmiechy zamienią się w publiczne pranie brudów. Aż wreszcie wybucha prawdziwa bomba… A tymczasem, wesele rozkręca się w szaloną imprezę. I nikomu nie przeszkadza brak młodej pary.

reżyseria: Kuba Michalczuk
obsada: Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński, Izabela Kuna, Adam Woronowicz
produkcja: Polska 2021
czas trwania: 81 min.

ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=AbPAhp1nyQQ

 

***************************************************************************

 

UCIECZKA NA SREBRNY GLOB

Film odsłania kulisy najbardziej zagadkowego dzieła w historii polskiego kina, które pozostaje niespełnionym marzeniem o superprodukcji science-fiction w iście hollywoodzkim stylu tu, na polskiej ziemi.
🚀🚀 „Na srebrnym globie” Andrzeja Żuławskiego mógł stać się jednym z najbardziej przełomowych filmów science-fiction w historii kina – jeszcze przed „Gwiezdnymi wojnami” George’a Lucasa.
Rozmach produkcyjny, gwiazdorska obsada, rewolucyjne kostiumy i scenografia zapowiadały arcydzieło. Dlaczego zatem władze kinematografii PRL wstrzymały produkcję na dwa tygodnie przed końcem zdjęć? Pozostał film-legenda, który nadal inspiruje filmowców z całego świata oraz rozgrzewa emocje dawnych członków ekipy równie silne dziś co 40 lat temu.
„Ucieczka na srebrny glob” Kuby Mikurdy prezentuje największą tajemnicę i niespełnione marzenie polskiego kina. Poznajemy także prywatne kulisy powstawania filmu – Żuławski był wówczas świeżo po rozstaniu z pierwszą żoną Małgorzatą Braunek i praca nad ambitnym dziełem stanowiła dla niego rodzaj terapii.
reżyseria i scenariusz: Kuba Mikurda
występują: Andrzej Seweryn, Janusz Zaorski, Michał Zabłocki
produkcja: Polska 2021
czas trwania: 94 min
Film Kuby Mikurdy zrobił furorę podczas tegorocznej edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity – cieszył się rekordową frekwencją zarówno podczas części kinowej, jak i online oraz otrzymał aż trzy nagrody od jurorów: Nos Chopina dla Najlepszego Filmu o Muzyce i Sztuce, Nagrodę Smakjam za Najlepszą Produkcję w Konkursie Polskim oraz Nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych w Konkursie Polskim.
Trailer można obejrzeć tu:
https://youtu.be/6JXJa9jxn88
*******************************************************
BO WE MNIE JEST SEKS
Rok 1963. Gwiazda Kaliny Jędrusik świeci pełnym blaskiem. Aktorka jest szczęśliwą żoną Stanisława Dygata, ma gorący romans z młodym piosenkarzem, którego jej mąż całkowicie akceptuje. Jednak jej bezwstydna radość życia wielu razi i oburza. Po występie na Barbórce Kalina dowiaduje się, że krzyż, który wyeksponowała na dekolcie, zbulwersował władze ludowe. Dostaje zakaz występów telewizyjnych, który dla wysokiego rangą urzędnika pracującego w telewizji jest okazją do zemsty za nieodwzajemnione uczucie. Co w tej sytuacji zrobi Kalina? Czy uda jej się zachować niezależność? Za rolę Kaliny Jędrusik Maria Dębska otrzymała Nagrodę za Główną Rolę Kobiecą na Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni.
Reżyseria: Katarzyna Klimkiewicz
Obsada: Maria Dębska, Borysz Szyc, Leszek Lichota
Produkcja: Polska 2021
Czas trwania: 105 min.
Film wyświetlony zostanie z angielskimi napisami.
***************************************************************************
Daniel cieszy się szacunkiem wspólnoty wiejskiej, kiedy odważnie wspiera walkę o jej sprawy. Jest zakochany w chłopcu z sąsiedztwa – Olku, który nie jest gotowy, by ujawnić swoją tożsamość seksualną. Ich relacja rozwija się w ukryciu. Kiedy nastoletnia przyjaciółka nie wytrzymuje homofobicznych ataków i popełnia samobójstwo, Daniel namawia ludzi ze wsi do odbycia wspólnej drogi krzyżowej w intencji ofiary. Dotychczasowi sprzymierzeńcy odwracają się od niego. Za namową kuratora Daniel bierze udział w wystawie w warszawskiej galerii sztuki. Walka z homofobią staje na drodze relacji z Olkiem.
Oparta na faktach, przejmująca historia wychowanego na wsi artysty, mocno zaangażowanego w działalność Kościoła katolickiego (opis festiwalowy)reżyseria: Łukasz Ronduda/Łukasz Gutt
występują: Dawid Ogrodnik, Maria Maj, Andrzej Chyra, Jacek Poniedziałek, Agata Łabno
produkcja: Polska 2021
czas trwania: 90 min.ZWIASTUN: https://www.youtube.com/watch?v=oFTLMFuoJvs