23 listopada, o godz. 20.00 zapraszamy na pokaz specjalny film UCIECZKA NA SREBRNY GLOB z udziałem twórców.
Naszymi gośćmi będą – reżyser filmu Kuba Mikurda oraz producentka Daria Maślona.

Bilety do nabycia w kasie kina oraz on-line: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-631-ucieczka-na…

O FILMIE:
Film odsłania kulisy najbardziej zagadkowego dzieła w historii polskiego kina, które pozostaje niespełnionym marzeniem o superprodukcji science-fiction w iście hollywoodzkim stylu tu, na polskiej ziemi.
‎‍🚀‎‍‎‍🚀 „Na srebrnym globie” Andrzeja Żuławskiego mógł stać się jednym z najbardziej przełomowych filmów science-fiction w historii kina – jeszcze przed „Gwiezdnymi wojnami” George’a Lucasa.
Rozmach produkcyjny, gwiazdorska obsada, rewolucyjne kostiumy i scenografia zapowiadały arcydzieło. Dlaczego zatem władze kinematografii PRL wstrzymały produkcję na dwa tygodnie przed końcem zdjęć? Pozostał film-legenda, który nadal inspiruje filmowców z całego świata oraz rozgrzewa emocje dawnych członków ekipy równie silne dziś co 40 lat temu.
„Ucieczka na srebrny glob” Kuby Mikurdy prezentuje największą tajemnicę i niespełnione marzenie polskiego kina. Poznajemy także prywatne kulisy powstawania filmu – Żuławski był wówczas świeżo po rozstaniu z pierwszą żoną Małgorzatą Braunek i praca nad ambitnym dziełem stanowiła dla niego rodzaj terapii.
reżyseria i scenariusz: Kuba Mikurda
występują: Andrzej Seweryn, Janusz Zaorski, Michał Zabłocki
produkcja: Polska 2021
czas trwania: 94 min

Film Kuby Mikurdy zrobił furorę podczas tegorocznej edycji festiwalu Millennium Docs Against Gravity – cieszył się rekordową frekwencją zarówno podczas części kinowej, jak i online oraz otrzymał aż trzy nagrody od jurorów: Nos Chopina dla Najlepszego Filmu o Muzyce i Sztuce, Nagrodę Smakjam za Najlepszą Produkcję w Konkursie Polskim oraz Nagrodę Stowarzyszenia Kin Studyjnych w Konkursie Polskim.

 

Trailer można obejrzeć tu:
https://youtu.be/6JXJa9jxn88