Od 17 września zapraszamy na premierowa seanse jednego z hitów festiwalu Millennium Docs Against Gravity – JESTEM GRETA.

Bohaterką filmu jest młoda aktywistka Greta Thunberg, która poruszyła świat swoimi wystąpieniami na forach politycznych a za swą działalność została uhonorowana nagrodą Osobowość Roku miesięcznika Focus.

17 września, piątek; godz. 19:15 MS

18 września, sobota; godz. 20:00 MS

20 września, poniedziałek; godz. 19:15 MS

21 września, wtorek; godz. 19:30 MS

22 września, środa; godz. 17:30 MS

22 września, środa; godz. 18:30 MS

23 września, czwartek; godz. 17:15 MS

Bilety już w sprzedaży w kasie kina oraz on-line: https://www.bilety24.pl/kino/631-jestem-greta-mala-sala-68192?id=353986

Rezerwacje: rezerwacje@kinoelektronik.pl

O FILMIE:

W sierpniu 2018 roku 15-letnia Greta Thunberg rozpoczyna pod szwedzkim parlamentem klimatyczny strajk szkolny. Stawia tym samym pytanie dorosłym: jeśli nikogo nie obchodzi jej przyszłość na Ziemi, to dlaczego ona miałaby przejmować się swoją przyszłością w szkole? W ciągu kilku miesięcy jej akcja nabiera rozpędu i przekształca się w globalny ruch społeczny. Spokojna szwedzka uczennica ze spektrum autyzmu zmienia się w światowej sławy aktywistkę. Film pokazuje historię Grety Thunberg od pierwszego dnia jej strajku szkolnego aż do dramatycznej morskiej przeprawy do Nowego Jorku na szczyt ONZ w sprawie klimatu. Po drodze Greta pojawia się także w Katowicach, żeby zabrać głos podczas szczytu klimatycznego.Reżyser, zafascynowany jej szczerością i charyzmą, od początku towarzyszył jej z kamerą, próbując uchwycić moment narodzin pokoleniowej przywódczyni. Obserwujemy, jak najpierw nieśmiała i niezauważana nastolatka, z czasem skupia na sobie coraz więcej uwagi i jak zmusza polityków do zmiany myślenia o zmianach klimatycznych i inspiruje innych aktywistów do podejmowania podobnych działań na całym świecie w ramach ruchu #FridaysForFuture. W miarę, jak jej działania nabierają rozgłosu, pojawiają się również groźby i ataki ze strony tych, którzy zaprzeczają kryzysowi klimatycznemu. Gretę krytykują m.in. Władimir Putin, Donald Trump, czy Jair Bolsonaro, który nazywa ją „bachorem”. Film kończy się na szczycie klimatycznym w 2019 roku, podczas którego zgromadził się tłum ludzi popierających Gretę i jej walkę o ochronę klimatu. Gdy dziennikarz zapytał ją o powód tych zgromadzeń, odpowiedziała: „Ci ludzie są tu dla siebie i dla wszystkich”.

reżyseria: Nathan Grossmann
produkcja: Szwecja 2020
czas trwania: 97 min

ZWIASTUN: