„W co grają ludzie” nazywany jest fińską odpowiedzią na włoskie „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” Paolo Genovese. Z tą różnicą, że Włochy zamieniamy na fińskie białe noce, a telefonów pozbywamy się na samym początku imprezy. Debiut fabularny Jenni Toivoniemi miał swoją światową premierę na Göteborg Film Festival i został dobrze przyjęty przez krytyków.

 

W CO GRAJĄ LUDZIE – 29 czerwca godz. 19:00

Bilety w sprzedaży w kasie kina oraz on-line: https://www.bilety24.pl/kino/w-co-graja-ludzie-pokaz-przedpremierowy-59573?id=335499

 

NA POKAZY REGULARNE ZAPRASZAMY OD 2 LIPCA:

2 lipca, piątek; godz. 18:00

4 lipca, niedziela; godz. 19:15

6 lipca, wtorek; godz. 21:15 MS

7 lipca, środa; godz. 18:00

Aby kupić bilet, kliknij podświetloną datę seansu

 

O FILMIE:

Pokazywana na MFF w Göteborgu pełna humoru, słodko-gorzka satyra na pokolenie trzydziestolatków. Film porównywany jest przez krytyków do przebojów kinowych „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie” oraz „Niewinne kłamstewka”.
Grupa dobrych przyjaciół postanawia zorganizować przyjęcie niespodziankę z okazji zbliżających się urodzin Mitzi. Pełen nostalgii weekend spędzony w idyllicznie położonym domu ma przypomnieć bohaterom czasy, kiedy byli nastolatkami. Czy coś może pójść nie tak? Z pewnością, zwłaszcza, że jubilatka nie wydaje się zachwycona pomysłem grupy. Skołowana kobieta liczyła raczej na spokojny weekend, a na to najwyraźniej się nie zanosi. Napięcie wzrasta z chwilą, gdy jej najlepsza przyjaciółka Veronika pojawia się ze swoim nowym chłopakiem Mikaelem.Znajome otoczenie i dawne rytuały sprawiają, że bohaterowie zapominają na chwilę o dorosłości. Wspólnie spędzony czas zmusi ich jednak do ponownej oceny przeszłości i teraźniejszości.

W rolach głównych zobaczycie między innymi Eero Milonoffa (znanego z filmu „Granica”), Laurę Birn, fińską aktorkę i gwiazdę pop Paulę Vesalę oraz szwedzkiego aktora Christiana Hillborga (nam skradł serce w serialu „Fleabag”).

 

 

Seanse odbywać się będą zgodnie z zasadami bezpieczeństwa. Rekomendujemy:
– zakup biletów on-line (kliknij podświetlony tytuł, by przejść do zakupu)
– zakrywanie ust i nosa na terenie kina (oczywiście, jeśli nie ma przeciwwskazań lekarskich)
– dezynfekcję rąk przy wejściu
– zachowanie zalecanego dystansu 2 m w foyer oraz na sali kinowej
– liczba miejsc na sali będzie ograniczona do 50% widowni, zachowując odpowiednie odstępy, jednego wolnego miejsca, tzw. szachownica.
– miejsca obok siebie (zmiany można dokonać tylko i wyłącznie bezpośrednio na sali kinowej, w obrębie zakupionych miejsc w rzędzie) mogą zająć:

a)  osoby wspólnie zamieszkujecie gospodarstwo domowe

b) rodzic/opiekun dziecka poniżej 13-go roku życia

c)  rodzic/opiekun osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności

– prosimy o zgłoszenie obsłudze kina zmiany miejsca

UWAGA – operator płatności on-line dolicza 1 zł do każdego zakupionego biletu