„Sweat” to poruszający i wyrazisty portret polskiej influencerki. Niezwykle współczesny film o nowym rodzaju samotności w czasach social mediów. – komitet selekcyjny Festiwalu w Cannes.

NA POKAZY ZAPRASZAMY OD 18 czerwca

18 czerwca, piątek; godz. 19:15

19 czerwca, sobota; godz. 18:30

20 czerwca, niedziela; godz. 17:00

22 czerwca, wtorek; godz. 19:00

23 czerwca, środa; godz. 17:00

24 czerwca, czwartek; godz. 21:00

Bilety już w sprzedaży w kasie kina oraz on-line: https://www.bilety24.pl/kino/sweat-65480?id=335739

 

Komu potrzeba przyjaciół, kiedy ma się setki tysięcy followersów?

„Sweat” opowiada o trzech dniach z życia Sylwii Zając (Magdalena Koleśnik), influencerki fitness, która dzięki popularności w mediach społecznościowych zyskała status celebrytki. W internecie ma setki tysięcy followersów, w realu otacza ją grupa lojalnych współpracowników, a na imprezach każdy próbuje do niej podejść i ją poznać. Jednak kiedy jest w domu i wyłącza telefon, zostaje zupełnie sama. Choć Sylwia z łatwością, spontanicznie i bez cenzury dzieli się swoją codziennością z tysiącami nieznajomych, jej prywatne życie w ogóle nie przypomina kolorowego świata z Instagrama.

Kiedy Sylwia zdecyduje się umieścić w sieci odważne nagranie, będzie ono początkiem serii wydarzeń, które staną się próbą zarówno dla niej, jak i dla nielicznych osób, które znają ją bliżej. W ciągu trzech dni dziewczyna nieoczekiwanie odkryje ciemną stronę swojej popularności, a jednocześnie pozna prawdziwą bliskość. Reżyser łączy intymny, kameralny dramat z konwencją thrillera, by opowiedzieć o tęsknocie za miłością w świecie, w którym kochają cię tłumy.

„Sweat” w reżyserii nagrodzonego Paszportem Polityki Magnusa von Horna to jedyna polska fabuła, która znalazła się w oficjalnej selekcji ostatniego Festiwalu Filmowego w Cannes. To także zdobywca największej liczby nagród na 45. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, w tym Srebrnych Lwów dla Najlepszego Filmu. W rolę Sylwii brawurowo wcieliła się Magdalena Koleśnik, obwołana przez zagranicznych dziennikarzy „objawieniem polskiego kina”, czego potwierdzeniem okazały się aż 3 statuetki na festiwalu w Gdyni. Aktorce na ekranie partnerują Julian Świeżewski, Aleksandra Konieczna i Zbigniew Zamachowski. Film wyprodukował Mariusz Włodarski (Lava Films), odpowiedzialny m.in. za produkcję „Śniegu już nigdy nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej.

Reżyseria: Magnus von Horn

Występują: Magdalena Koleśnik, Julian Świeżewski, Aleksandra Konieczna

Kraj produkcji: Polska, Szwecja

Rok produkcji: 2020

Język oryginalny: polski

Gatunek: dramat

NAGRODY I FESTIWALE
FPFF w Gdyni 2020
– Srebrne Lwy dla Najlepszego Filmu
– Najlepsza Reżyseria
– Najlepsze Zdjęcia
– Najlepszy Montaż
– Najlepsza Główna Rola Kobieca (Magdalena Koleśnik)
– Najlepsza Drugoplanowa Rola Kobieca (Aleksandra Konieczna)
MFF Cannes 2020
Oficjalna Selekcja
MFF Chicago 2020
Najlepszy Film
Najlepsza Scenografia
MFF Nowe Horyzonty 2020
Film Otwarcia