O FILMIE
Teatr Krzyśka Biuro Rzeczy Osobistych (tworzony przez niepełnosprawnych intelektualnie aktorów) wygrywają festiwal. Nagrodą jest zrealizowanie spektaklu w zawodowym teatrze. Wielka radość, wielka szansa, wielkie oczekiwania. Krzysiek z aktorami właśnie pracują nad nową sztuką „Grek Zorba”. Wspaniale by było wystawić ją na prawdziwej scenie. Okazuje się jednak, że dyrektor teatru oferując im współpracę, stawia określone warunki -otrzymał dotację w ramach programu promującego Szekspira. Jeżeli chcą wystąpić w zawodowym teatrze muszą się podporządkować. Rozpoczynają się próby, w którym biorą udział aktorzy zawodowi: Bartoszek – podstarzały aktor, Olbińska – była gwiazda, która teraz gra ogony i gwiazda, którą ściągnął dyrektor teatru Wiki.
Kiedy pojawia się gwiazda aktorzy Krzyśka są pod urokiem jej charyzmy. Po obiecującym początku zaczynają się problemy. Do tego na jednej z prób dyrektor oświadcza, że głównej roli nie może zagrać ulubiona aktorka Krzyśka – Mary. Dyrektor jest bezlitosny: z bezzębną, sepleniącą Mary żadnej premiery nie będzie. Powinna ją zagrać młodsza, ładniejsza aktorka z lepszą dykcją.
Mimo presji czasu i fascynacji Wiki, premiera musi się odbyć, ale czy Krzysiek będzie z niej dumny?

Reżyseria: Iwona Siekierzyńska
Obsada: Wojciech Solarz, Roma Gąsiorowska, Anna Dymna, Krzysztof Kowalewski
Produkcja: Polska, 2020
Czas trwania: 95 min

 

NAGRODY:
Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych
Nagroda Don Kichot, Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych

Bilety do kupienia on-line:
https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-amatorzy-spotkanie-64930?id=332205www.bilety24.pl/kup-bilet-na-amatorzy-spotkanie-64930