O FILMIE:
Milcząca bohaterka „Ściany cieni”, czyli góra Kumbhakarna we wschodnim Nepalu dla zamieszkujących jej podnóża Szerpów stanowi świętość, dla zachodnich alpinistów – jeden z najtrudniejszych szczytów do zdobycia. Akcja filmu rozpoczyna się w wiosce Kambachen (4 000 metrów n.p.m.), gdzie trzyosobowa rodzina Szerpów mieszka w jednej izbie. Pewnego dnia ojciec rodziny dostaje propozycję pracy jako tragarz w wyprawie na świętą Kumbhakarnę. Jeśli się zgodzi, będzie to oznaczało złamanie tabu i narażenie się na gniew bogów. Ale ta wyprawa to również szansa na zarobienie pieniędzy na edukację jego syna – Dawy.
W lutym 2019 wyrusza wyprawa złożona z najlepszych alpinistów świata, której celem jest zdobycie dziewiczej ściany Khumbakarny. Uczestnikami są: Polak Marcin Tomaszewski oraz Rosjanie Dmitri Gołowczenko i Siergiej Nilow.
„Ściana cieni” to piękna wizualnie i trzymająca w napięciu opowieść o granicach ludzkiej wytrzymałości, opowiedziana z perspektywy uczestniczącej w wyprawie rodziny Szerpów.
reż: Eliza Kubarska
Produkcja: Polska/Niemcy/Szwajcaria 2020
Czas trwania: 94 min
Bilety już w sprzedaży on-line:
https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-sciana-cieni…
(Uwaga! Brak możliwości rezerwacji biletów. Miejsca nienumerowane)
Zwiastun: