Kochamy kino, ale kochamy też zabawy kinem, dlatego zapraszamy Was na komediohorror -CZROWNICĘ MIŁOŚCI. Film będący powrotem do technikolorowych snów z lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych który poruszający niezwykle współczesne tematy: wojny płci i męskiego strachu przed kobiecą seksualnością.
13 lutego, sobota; godz. 20:30 MS
14 lutego, niedziela; godz. 21:15 MS
15 lutego, poniedziałek; godz. 19:30 MS
18 lutego, czwartek; godz. 20:15 MS

20 lutego, sobota; godz. 20:30 MS

23 lutego, wtorek; godz. 17:30 MS

5 marca, piątek, godz. 18:00 MS

6 marca, sobota, godz. 20:45

Bilety już w sprzedaży on-line!
O FILMIE
Elaine to wiccanka – biała czarownica z San Francisco, która pragnie jedynie prawdziwej miłości, ale mężczyźni tracą dla niej głowę (dosłownie). Perfekcyjnie zrealizowany film w stylu horrorów giallo i kina erotycznego, w którym – w przeciwieństwie do pierwowzorów – piękna bohaterka nie jest udręczoną femme fatalle, ale uzbrojona w magiczną moc miłości bierze odwet na patriarchalnym społeczeństwie.
Spośród zalewu filmów, których jedynym sensem istnienia jest to, że wyglądają jak inne starsze filmy, twórczość Anny Biller wyróżnia się artystycznym autentyzmem oraz mocnym, politycznym przekazem. Jej filmy bezbłędnie kopiują stylistykę kina eksploatacji, giallo oraz wysmakowanego estetycznie kina lat 60. i 70. Pomagają w tym robione własnoręcznie przez reżyserkę elementy scenografii, kostiumy i rekwizyty staranie wyszukane na pchlich targach. Jej twórczość jest jak oszałamiająca w swojej precyzji nostalgiczna kapsuła czasu. Wykorzystując ramy filmowej mizoginii, Anna Biller całkowicie odwraca perspektywę, by z soft porno lat 70. uczynić erotyczno-feministyczne manifesty. Retrospektywa jej filmów była jednym z hitów 16. MFF Nowe Horyzonty.
[The Love Witch], reż. Anna Biller, USA 2016, 120’