WEEKEND z ALMODOVAREM od 5 do 7 lutego na Mojeekino.
Eksplozja barw i ekstrawagancji na Mojeekino 5-7 lutego!
Jeden z najwybitniejszych twórców hiszpańskiego i światowego kina. Zdobywca Oscara, Złotych Palm, Złotych Lwów i Cezarów, nieprzerwanie zaskakuje swym zuchwałym i pełnym temperamentu podejściem do swoich bohaterów.
Twórcza perfekcja – „Ból i blask” https://www.mojeekino.pl/vods/vod.915
„Ból i blask” to arcydzieło (@gazetawyborcza), najlepszy i zarazem najbardziej osobisty film hiszpańskiego mistrza od lat (The Hollywood Reporter), najpiękniejsza celebracja miłości (The Playlist). Doskonałe recenzje, łzy wzruszenia i 10-minutowa owacja po seansie – to tylko kilka reakcji na najnowszy film jednego z najwybitniejszych reżyserów światowego kina, Pedro Almodóvara.
Zderzenie namiętności z dramatem „Julieta” https://www.mojeekino.pl/vods/vod.913
Hiszpański reżyser buduje swój najnowszy film wokół życia tytułowej Juliety. Niczym w rasowym melodramacie albo telenoweli nie zabraknie nierozwikłanych do samego końca
tajemnic, dramatycznych wydarzeń, okraszonych melancholijną muzyką,
sfotografowanych we wspaniałych kolorach. @Moviesroom
Zwariowani „Przelotni kochankowie” https://www.mojeekino.pl/vods/vod.914
W południe samolot startuje z lotniska Barajas. Na jego pokładzie znajdują się dwie grupy pasażerów – ci którzy śpią i ci którzy są uosobieniem sennych marzeń i koszmarów śpiących. Co jakiś czas śpiący i przebudzeni zamieniają się rolami. Obie grupy niespodziewanie lądują na wymarłym lotnisku zbudowanym na nizinie La Mancha, ku uciesze królików kicających w okolicy. Obie grupy nie wiedzą, że podano im pewien eliksir. Pasażerom klasy biznes dodano go do drinków, podróżującym w klasie ekonomicznej musiało wystarczyć rozpuszczenie go w wodzie.
Kwintesencja filmów hiszpańskiego twórcy – „Przerwane objęcia” https://www.mojeekino.pl/vods/vod.917
Podwójność to jeden z motywów przewodnich „Przerwanych objęć”. Nie z punktu widzenia moralności („dwulicowość”, „dwuznaczność”), ale jako „powielenie, powtórzenie lub powiększenie”. – Pedro Almodovar
Elektryzująca i kampowa „Skóra w której żyję” – wersja wyłączenie z lektorem https://www.mojeekino.pl/vods/vod.916
Po raz pierwszy w swojej karierze twórca „Wszystko o mojej matce” sięgnął po materiał literacki i przygotował scenariusz na podstawie powieści Tarantula Thierry’ego Jonqueta.
Bilety – 15PLN