12 lutego, piątek, o godz. 18:00 zapraszamy na przedpremierowy pokaz fińskiego komediadramatu – W CO GRAJĄ LUDZIE

 

O FILMIE:

Grupa dobrych przyjaciół po trzydziestce postanawia zorganizować przyjęcie niespodziankę z okazji zbliżających się urodzin Mitzi. Pełen nostalgii weekend spędzony w idyllicznie położonym domu ma przypomnieć bohaterom czasy, kiedy byli nastolatkami. Czy coś może pójść nie tak?      

Z pewnością, zwłaszcza że jubilatka nie wydaje się zachwycona pomysłem grupy. Skołowana kobieta liczyła raczej na spokojny weekend, a na to najwyraźniej się nie zanosi. Napięcie wzrasta z chwilą, gdy jej najlepsza przyjaciółka Veronika pojawia się ze swoim nowym chłopakiem Mikaelem. Znajome otoczenie i dawne rytuały sprawiają, że bohaterowie zapominają na chwilę o dorosłości. Wspólnie spędzony czas zmusi ich jednak do ponownej oceny przeszłości i teraźniejszości.

W swoim pełnometrażowym debiucie utalentowana fińska reżyserka w twórczy sposób wykorzystuje dobrze znaną w kinie konwencję. Buduje dynamikę grupy, mieszając powagę z nieco absurdalnymi momentami, a kiedy indziej ciętym poczuciem humoru. Słodko-gorzka społeczna satyra na pokolenie dzisiejszych trzydziestokilkulatków.

tytuł oryginalny: Seurapeli
reżyseria: Jenni Toivoniemi
występują: Emmi Parviainen, Laura Birn, Eero Milonoff, Paula Vesala
produkcja: Finlandia 2020
czas trwania 117 min.

 

 

BILETY już czekają na Was on-line – kliknij podświetlony tytuł filmu

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona. Brak możliwości rezerwacji.

 

 

Prasa o filmie:

Toivoniemi pokazuje, dlaczego popularny koncept wciąż może być atrakcyjny.
Dynamika w grupie bohaterów zmienia się niemal co sekundę.

Marta Bałaga, Cineuropa