🔊 Sztab przy #umedwroc gra po raz kolejny! Tegoroczna zbiórka to „Finał z głową”. Celem 29. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy jest zakup sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. 🦻 Z uwagi na pandemiczną rzeczywistość tym razem przenosimy nasze wydarzenie w sferę online! 💻
🎥 Wspólnie z Dyskusyjny Klub Filmowy DKF Politechnika, Gutek Film, Stowarzyszenie Kin Studyjnych oraz Mojeekino.pl mamy przyjemność zaprosić na wyjątkowy pokaz online filmu „120 uderzeń serca” w reżyserii Robin’a Campillo – produkcji będącej zdobywcą Grand Prix MFF w Cannes 2017 oraz 6 nagród Cezara 2018, w tym dla Najlepszego Filmu oraz za Najlepszy Scenariusz Oryginalny.
‼️‼️‼️🗓 W dniach 29-31.01.2021 na platformie mojeekino.pl pojawi się możliwość nabycia 48-godzinnego dostępu do filmu w cenie 15zł.
💸 Całkowity dochód z biletów zostanie przekazany na tegoroczny cel WOŚP. 💸
🎞 Opis filmu:
Gdy czujesz gniew i sprzeciw wobec tego, co robią politycy, nie czekaj. Walcz o swoje prawa.
Porywający film o sile młodości i narodzinach pełnego pasji i furii ruchu sprzeciwu na początku lat 90. W filmie Campillo euforia spotyka rozpacz, a przyspieszone bicie serca przypomina tykanie odliczającego czas zegara. Bo o wyścig z czasem tu chodzi: są wczesne lata 90., epidemia AIDS zbiera we Francji żniwo przy cichej zgodzie rządu i koncernów farmaceutycznych. Zmowę milczenia wokół choroby akcjami, marszami, happeningami starają się przerwać aktywiści z paryskiego ACT UP. „120 uderzeń serca” to pełen pasji i furii portret młodości, rasowe, rozdyskutowane kino polityczne i poruszająca love story. To także zbiorowy portret pokolenia, chyba ostatniego, które tak namiętnie wierzyło w możliwość zmiany i w to, że politykę trzeba uprawiać na ulicach. Wyróżniony Grand Prix przez canneńskie jury (na czele którego stał Pedro Almodóvar) film Campillo jest powrotem do lat 90.: reżyser sam był aktywistą ACT UP, a jego partner zmarł na AIDS.
👩‍🏫 Ponadto w serwisie dostępna będzie również popularnonaukowa prelekcja Pani prof. dr hab. Brygidy Knysz – Kierownik Katedry i Kliniki Chorób Zakaźnych, Chorób Wątroby i Nabytych Niedoborów Odpornościowych Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Wykład Pani Profesor w ciekawy sposób pogłębi tematykę związaną z chorobą AIDS i wirusem HIV dostarczając wiele rzetelnych i przydatnych informacji z tego zakresu.
🔥 Gorąco zachęcamy do zakupu biletów na wydarzenie oraz do wspierania naszego sztabu WOŚP również poprzez E-skarbonkę pod adresem: http://bityl.pl/EypcS 💸
❤ I pamiętajcie: gramy do końca świata i o jeden dzień dłużej!