Jeśli nie pójdziemy w tym roku na maraton Halloweenowy to Halloween przyjdzie do Was!
Platforma mojeekino.pl i VelvetSpoon zapraszają na jedyny w swoim rodzaju internetowy podwójny pokaz.
DEMONY PRERII (The Wind), reż. Emma Tammi, 86′
Ostatnie lata obfitowały w horrory wykorzystujące folklor w służbie grozy – kilka lat temu skutecznie straszyła „Czarownica” Roberta Eggersa, niedawno hitem okazał się „Midsommar. W biały dzień” Ariego Astera.
Demony prerii Emmy Tammi wytrzymują porównanie z tymi tytułami. To fascynująca opowieść o kobiecie czekającej na powrót męża w chacie położonej na odludzi, na zapomnianej przez Boga prerii. Im więcej czasu Lizzy (doskonała Caitlin Gerard) spędza w samotności, tym silniej czuje obecność czegoś dziwnego – przerażającego, niewytłumaczalnego, pochodzącego nie z tego świata.
ŁOWCA GŁÓW (Head Hunter), reż. Jordan Downey, 72′
W kolekcji urżniętych łbów należącej do tego wikinga brakuje tylko jednego trofeum – głowy potwora, który zabił jego córkę. Łowca głów to esencja brutalnej fantastyki zamknięta w siedemdziesięciu dwóch minutach surowego, wciągającego jak diabli filmu.
To Wiedźmin okrojony z pompy i efektowności, w którym nie ma smoków, czarownic i innych bzdur; jest małomówny wiking, jest leśna chatka; jest kolekcja głów należących do zaszlachtowanych potworów; jest wola zemsty. Dzięki temu przez nieco ponad godzinę trudno oderwać wzrok od ekranu.
Bilety na maraton w cenie 20 zł, pojedyncze pokazy 15 zł