🎼📀Szykujcie się na specjalny pokaz filmu
🎥BIAŁA ZADYMA, który pokażemy w ramach festiwalu muzyki i filmu Fonomo Music & Film Festival
🎟Zapraszamy 14 października o godz. 18:00. Bilet 10 zł
O FILMIE:
Wielka Brytania, koniec lat 70. XX wieku. Trwa eksplozja punka. Kraj jest głęboko podzielony na tle kwestii imigracji. Front Narodowy, skrajnie prawicowa i faszystowska partia polityczna, rośnie w siłę, a politycy w rodzaju Enocha Powella agitują za pomocą ksenofobicznych haseł. Oburzony rasistowskim wystąpieniem Erica Claptona, fotograf muzyczny Red Saunders, pisze list otwarty do prasy branżowej, wzywając do uczynienia z muzyki rockowej oręża przeciw rasizmowi. List zostaje opublikowany na łamach NME, Melody Makera i Sounds.
„Biała zadyma” pokazuje historyczne chwile, kiedy muzyka zmieniła świat. Kiedy jedno pokolenie zakwestionowało status quo. Oto Woodstock połączony z „Marszem na Waszyngton”, a wszystko to w stylu punk.
Fonomo to festiwal, na którym od ponad 9 lat poszukujemy związków pomiędzy filmem i muzyką, obrazem i dźwiękiem. Im bardziej te połączenia pomiędzy nimi są nieoczywiste, tym lepiej i ciekawiej. Fascynuje nas różnorodność, eklektyczność i zjawiska interdyscyplinarne.
Według tego klucza staramy się dobierać co roku program pokazów filmowych oraz zapraszać artystów i gości, którzy pojawią się na naszym festiwalu.
Fonomo to ciągły rozwój. Uczymy się czym ma być ten festiwal dla nas jako organizatorów, uczymy się czym ma być dla odbiorcy – naszej publiczności. Chcemy, aby wyzwalał odwagę wyruszenia w nieznane i odkrycia nowych, niezbadanych rejonów. Chcemy, aby dzięki obcowaniu ze sztuką, obrazem i dźwiękiem pomagał rozbudzać ciekawość świata oraz pozwolił poznać lepiej samego siebie.