Od 7 sierpnia zapraszamy do naszej wirtualnej sali na platformie MOJEeKINO.PL na pokazy filmu EASTERN – pełnometrażowego debiutu Piotra Adamskiego.

Na platformie w STREFIE ROZMOWY będziecie mogli także obejrzeć bezpłatnie rozmowę z reżyserem, którą prowadzi Artur Zaborski
🔗https://www.mojeekino.pl/vods/vod.293

Film będzie dostępny na 48h po wykupieniu biletu w cenie 15 zł
🔗https://www.mojeekino.pl/vods/vod.182

Szokująca wizja Polski. W tej alternatywnej, dystopijnej rzeczywistości za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu, toczy się osobliwa gra. Obserwujemy świat, w którym broń jest legalna, naboje można kupić na stacji benzynowej, a życie ludzi reguluje wprowadzony przez państwo bezwzględny kodeks krwi. Dwie dziewczyny zostają wplątane w porachunki między sąsiadującymi rodzinami. Czy możliwe jest odrzucenie zasad rządzących wszechogarniającą kulturą zemsty, pełną przemocy i terroru?

Partner pokazu : Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy
Koncepcja programowa Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy łączy progresywne myślenie o kulturze filmowej i szacunek dla Patrona instytucji – autora przełomowych dla polskiej kinematografii arcydzieł, nauczyciela i mentora wielu pokoleń filmowców. W swoich działaniach CKF nakłania do spotkań z twórcami filmów, którzy przez rozmowę o swojej pracy zaszczepiają w widzach pasję. Właśnie ona, jako immanentna część światłego i pełnego życia, jest w przedsięwzięciach Centrum priorytetem i schedą po Andrzeju Wajdzie.
Celem Centrum jest kształtowanie świadomej publiczności poprzez prezentację filmów oraz promowanie filmowych projektów artystycznych. CKF służy rozwojowi kultury filmowej, jej upowszechnianiu, ożywianiu i inicjowaniu. Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy organizuje projekcje i dyskusyjne kluby filmowe, uroczyste premiery i pokazy specjalne, koncerty muzyki filmowej, wystawy, warsztaty dla dzieci i młodzieży, panele i konferencje, tworzy programy edukacyjne, prowadzi badania i wydaje książki.