ElektroShorts – pokaz etiud studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej
Zapraszamy na wyjątkowy pokaz etiud studentów Warszawskiej Szkoły Filmowej! W cyklu ElektroShorts prezentowane są etiudy odważne, wielokrotnie nagradzane na krajowych i zagranicznych festiwalach filmowych. Pokaz odbędzie się na platformie MOJEeKINO.PL
30 lipca, czwartek, godz. 20:00
Bilety – 10 zł (dostęp 24 h)
Link do biletów – https://www.mojeekino.pl/vods/vod.270
O FILMACH:
„Techno” reż. Tadeusz Łysiak (24 min)
Opowieść, w której tle delikatnie pobrzmiewają echa „Miłości” Michaela Hanekego i głośno dudnią dźwięki techno. Polska prowincja. Sześćdziesięcioletni Ryszard (Leszek Abrahamowicz) samotnie prowadzi gospodarstwo rolne i opiekuje się żoną Joanną (Danuta Stenka), która coraz bardziej pogrąża się w Alzheimerowym zapomnieniu. Z gorzkiej codzienności mężczyznę wyrywa spotkanie z piękną i młodą Sonią, dziewczyną o uśmiechu i figurze Michaliny Olszańskiej.
„Córka” reż. Mara Tamkovich (25 min)
Co może zrobić ojciec, gdy jego ukochana nastoletnia córka została przez kogoś tak bardzo skrzywdzona, że odnajduje ją w łazience, we krwi, nieprzytomną? Co może zrobić, gdy system zawodzi, wręcz staje na drodze do sprawiedliwości i rzuca oskarżenia nie tam, gdzie powinien? Zrealizowany bardzo prostymi środkami film ze społecznym i realistycznym zacięciem, wyjątkowo aktualny w kontekście publicznej debaty o prawach kobiet.
„Mocna kawa wcale nie jest taka zła” reż. Alek Pietrzak (48 min)
Jacek nie widział swojego syna przez 18 lat. Niespodziewanie syn pojawia się z wizytą u ojca na wsi. Film opowiada historię dwóch mężczyzn, którzy są zbyt uparci, aby się pogodzić i powiedzieć sobie, co czują. W uzyskaniu zgody pomaga im żywiołowa kobieta, która od kilku lat żyje z Jackiem, oraz pewien mały chłopiec.
Organizatorzy:
Warszawska Szkoła Filmowa
Warsaw Film School
Stowarzyszenie Kin Studyjnych
mojeekino.pl

Pokaż mniej