EDIT:

Z powodu awarii projektora jesteśmy zmuszeni zamknąć kino do 23 lipca. Zaplanowany seans odbędzie się w najbliższym możliwym terminie, o którym poinformujemy Państwa niezwłocznie po usunięciu usterki. Zakupione bilety zachowują ważność.

Za utrudnienia przepraszamy

Zespół kina Elektronik

 

6 lipca zmarł jeden z najwspanialszych kompozytorów muzyki filmowej- Ennio Morricone
Włoski artysta komponował od najmłodszych lat i łącznie stworzył ścieżki dźwiękowe do około 500 tytułów filmowych, z czego 24 z nich zostały uhonorowane najważniejszymi nagrodami.
W hołdzie dla Maestro, wielkiego człowieka, który przez całe swoje życie kochał kino i miłość tę wyrażał w najwspanialszych ścieżkach dźwiękowych, zapraszamy Was na pokaz specjalny filmu o niewątpliwej miłości do kina „CINEMA PARADISO” Giuseppe Tornatore.

CINEMA PARADISO –  20 lipca, poniedziałek, godz. 20:00

O FILMIE:
Cinema Paradiso opowiada historię znanego włoskiego reżysera Salvatore (Jacques Perrin), który po latach powraca pamięcią do czasów dzieciństwa spędzonego w małym sycylijskim miasteczku. Cały świat zaaferowany jest wydarzeniami politycznymi po II wojnie światowej, jednak tutaj, w prowincjonalnym miasteczku, ludzie żyją swoimi sprawami, a ich jedyną rozrywką są filmy wyświetlane w kinie parafialnym „Paradiso”. Toto (Salvatore Cascio), jak nazywają w mieście małego Salvatore, przyjaźni się z miejscowym kinowym operatorem Alfredo (Philippe Noiret), który wprowadza chłopca w magiczny świat ruchomych obrazków. Toto dzień po dniu spędza w ciemnej kinowej sali, chłonąc pojawiające się na ekranie obrazy i marząc o samodzielnym robieniu filmów. Kino staje się także dla niego źródłem pierwszych miłosnych doświadczeń. Oto pojawia się Elena (Agnese Nano), najpiękniejsza dziewczyna w miasteczku, w której zapatrzony w filmowe romanse Toto szaleńczo się zakochuje.
reż. Giuseppe Tornatore
produkcja: Włochy/Francja 1988
czas trwania: 123 min

Projekcja z kopii cyfrowej

Bilety dostępne w kasie kina oraz on-line (kliknij podświetlony tytuł)

 

ZWIASTUN: