Nowe pasmo – „Dokument na Wiośnie Filmów” – w programie 26. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów – online!

……………..

W naszym nowym paśmie znalazły się cztery filmy dokumentalne, z czego dwie to polskie premiery. Będziecie mogli obejrzeć:

1️⃣ „Bądź sobą, czyli nieopowiedziana historia Alice Guy-Blaché” – POLSKA PREMIERA! Dokument zrealizowany przez Pamelę B. Green, a wyprodukowany m.in. przez Roberta Redforda oraz Judie Foster, jest niezwykłą opowieścią o Alice Guy-Blaché – zapomnianej pionierce kinematografii, uznawanej za pierwszą reżyserkę w historii X Muzy.

2️⃣ „Powitanie słońca” – POLSKA PREMIERA! Intrygujący dokument o odkrywaniu jogi w różnych zakątkach świata oraz jej uniwersalnej sile. Stephane Haskell, utalentowany fotoreporter i dokumentalista, wyrusza w podróż po świecie, odwiedzając miejsca, jakie pewnie nie przyszłyby nam kontekście jogi do głowy.

3️⃣ „Cienie imperium” – Debiut reżyserski Karola Starnawskiego. Inspirowany książką Tomasza Grzywaczewskiego „Granice marzeń” film pokazuje skomplikowaną historię państw postsowieckich oraz ich mieszkańców. Pytanie, czy można żyć w cieniu Imperium, niczym bumerang powraca w każdej z trzech przedstawionych w filmie historii.

4️⃣ „Kraina miodu” – Wrażliwy i przenikliwy obraz ukazujący zanikającą tradycję hodowli pszczół opartej na szacunku i traktowaniu ich jak partnerów. Film zdobył liczne nagrody na całym świecie i dwie nominacje do Oscara w kategoriach Najlepszy Film Dokumentalny i Najlepszy Film Nieanglojęzyczny.

Który obejrzycie? 

……………..

26. Wiosna Filmów rozpocznie się 29 maja. Będzie pierwszym w Polsce festiwalem filmów fabularnych zorganizowanym online, a odbędzie się na startującej 21 maja platformie MOJEeKINO.PL. Program oraz możliwość zakupu biletów na pokazy online już niedługo!