ZDOBYWCA ZŁOTEGO NIEDŹWIEDZIA FILMEM OTWARCIA FESTIWALU JUŻ W NAJBLIŻSZY PIĄTEK O 20:00!

Filmem otarcia 26. Festiwal Filmowy Wiosna Filmów – online będzie zdobywca Złotego Niedźwiedzia, Nagrody Jury Ekumenicznego oraz Nagrody Gildii Filmowej na tegorocznym MFF w Berlinie „ZŁO NIE ISTNIEJE”. To najnowszy dramat jednego z najważniejszych irańskich reżyserów Mohammada Rasoulofa.

Zapraszamy do naszej wirtualnej sali na platformie mojeekino.pl

https://www.mojeekino.pl/vods/vod.139

kliknij kup bilet – wybierz salę kina Elektronik (jesteśmy prawie na samym dole) – zapłać 15 zł – i zapraszamy na seans jutro o 20:00!

Film będzie dostępny do obejrzenia do godz 24:00!!!!

O FILMIE:

Już pierwszego dnia festiwalu, czyli 29 maja pokazany zostanie, nagrodzony Złotym Niedźwiedziem na tegorocznym Berlinale dramat „ZŁO NIE ISTNIEJE”. Najnowsza produkcja prześladowanego przez irańską władzę reżysera Mohammada Rasoulofa. Polska publiczność zna tego twórcę z takich filmów jak: „Uczciwy człowiek”, „Rękopisy płoną” czy „Pożegnanie”.

W każdym państwie, gdzie prawo najcięższe występki sankcjonuje karą śmierci, potrzebni są ludzie, którzy ten wyrok wykonają. To właśnie im, mierzącym się z trudnymi do wyobrażenia dylematami, poświęcony jest film „ZŁO NIE ISTNIEJE”.

Obraz ma strukturę nowelową i składa się z czterech opowieści. Bohaterów każdej z nich łączy tajemnica oraz dramatyczna decyzja, którą muszą podjąć. Wpłyną one nie tylko na dalsze życie protagonistów, ale również mocno odbiją się na otaczających ich ludziach. Irański reżyser wraca w swoim najnowszym filmie do motywów, które sprowadziły na niego gniew władzy, ograniczającej nie tylko artystyczną, ale i obywatelską wolność.

Rasoulof tworzy złożoną z cichych dramatów wstrząsającą opowieść, będącą zdecydowanym sprzeciwem wobec kary śmierci.

ZWIASTUN:
https://www.filmweb.pl/video/Zwiastun/Z%C5%82o+nie+istnieje+Zwiastun+nr+1+angielski-53062

Wiosna Filmów

Ze względu na panującą sytuację, tegoroczna edycja FF WIOSNA FILMÓW przeniesiona została do sieci. Impreza odbędzie się na powstającej właśnie, największej na świecie platformie wirtualnego kina MOJEeKINO.PL, która zrzesza prawie 50 kin studyjnych z całej Polski i ruszy już 21 maja. Dzięki temu wydarzenie będzie dostępne w tym samym czasie w całym kraju. Przez 10 dni widzowie zobaczą ponad 30 filmów z całego świata, nagrodzonych i wyróżnionych na najważniejszych festiwalach filmowych.

WIOSNA FILMÓW odbędzie się w dniach 29 maja – 7 czerwca w naszej wirtualnej sali platformie www.mojeekino.pl zrealizowanej przez Stowarzyszenie Kin Studyjnych

Sprawdźcie repertuar na www.mojeekino.pl