☆ Short Waves on Tour 2020 – pokaz premierowy w Kino Elektronik

31.03.2020 (wtorek) ◇ g. 19:30 ◇ po seansie spotkanie z zaproszonymi gośćmi

Short Waves on Tour – to objazdowy konkurs polskich filmów krótkometrażowych wyselekcjonowanych z Konkursu Polskiego 12. edycji Short Waves Festival w roku 2020.

Po dwuletniej przerwie, wracamy z programem, w którym zobaczymy to co najświeższe i najciekawsze w polskim filmie krótkometrażowym. W tegorocznej selekcji znalazły się filmy animowane, fabularne oraz dokumentalne, które prezentują silną pozycję kina gatunkowego w polskim krótkim metrażu.

Bohaterowie filmowi przeżywają historie, które mogą dotknąć każdego z nas: od uniwersalnej prawdy o starości i potrzebie przeżywania jej z drugą osobą („Koniec Sezonu”), przez poszukiwanie własnego miejsca na świecie („Moje Serce”), po bunt przeciwko patriarchalnym wpływom społeczeństwa („Synchronizacja”). Z niektórych filmów dowiemy się nieco więcej o psychologii człowieka i jej różnych odcieniach: niepokojącej i mechanicznej, a często niezrozumiałej i skomplikowanej.

Publiczność zgromadzona na pokazach w całej Polsce zagłosuje na wybrany tytuł, a reżyser filmu z największą liczbą głosów otrzyma nagrodę w wysokości 8 tys. zł.

Program:

・Koniec Sezonu・
Polska 2019. Reż. Staszek Cuske. Dokument. 20’

Starsze małżeństwo wypływa w rejs po jeziorach, na których spędziło całe swoje życie. Zamknięta przestrzeń jachtu prowokuje do refleksji nad przyszłością, ale także nad tym co minęło. Wieczorami rozbrzmiewają stare melodie.

・Deszcz・
Polska 2019. Reż. Piotr Milczarek. Animacja. 5’

Deszcz to prosty film animowany o zbiorowej świadomości.

・Moje Serce・
Polska 2019. Reż. Damian Kocur. Fabuła. 30’

Sytuacja zawodowa zmusza Rozalię, aktorkę, do wyprowadzenia się z Warszawy do Wałbrzycha. Na miejscu bohaterka angażuje się w znajomość z nauczycielem Darkiem i przygotowuje do nowej sztuki.

・Story・
Polska 2019. Reż. Jola Bańkowska. Animacja. 5’

Story to refleksja dotycząca współczesnego człowieka w świecie wszechobecnej technologii

・Synchronizacja・
Polska 2019. Anna Kasińska. Fabuła. 20’

Rok 2084. Mężczyźni są bliscy wyginięcia. W wiekowej willi, otoczone gąszczem roślin, cztery kobiety żyją w absolutnej symbiozie.

・Na Krańcu Miasta・
Polska 2019. Reż. Daria Kasperek. Fabuła. 14’

Najważniejsza droga to droga w głąb – jest to jedyny kierunek. Na krańcu miasta możemy dotrzeć do miejsc, w których nie bywamy na co dzień. Na krańcu miasta jest las. A żeby dojść do źródła, trzeba przejść przez jego najciemniejsze zakamarki.

Łączny czas pokazu: 94’
Po pokazie spotkanie z gośćmi: Anna Kasińska, Damian Kocur, TBA
prowadzenie: TBA

*pokaz z napisami ENG / ENG subtitles

Organizatorzy:
Fundacja Ad Arte / www.adarte.pl
Short Waves Festival / www.shortwaves.pl
Awesome Shorts
Kino Elektronik

Short Waves Festival – od 2009 roku promuje kino krótkometrażowe w Polsce i za granicą. Krótkie formy filmowe (do 30 min), ze względu na specyfikę produkcji, szybko reagują na bieżące problemy społeczne, ekologiczne, technologiczne. Short Waves Festival to pokazy konkursowe (Konkurs Polski, Konkurs Międzynarodowy, Dances With Camera, Urban View oraz Konkurs Polskich Filmów Eksperymentalnych), pozakonkursowe bloki tematyczne, wydarzenia audiowizualne, muzyczne, wyjście poza salę kinową – pokazy w galeriach sztuki, salach teatralnych, czy prywatnych mieszkaniach.

Fundacja Ad Arte powstała w 2003 roku. Od początku swego istnienia specjalizuje się w kinie krótkometrażowym. Od 2009 roku organizator Short Waves Festival, który jest największym projektem i trzonem działalności Fundacji.
Fundacja jest organizatorem licznych wydarzeń kulturalnych związanych z kulturą filmową, w tym pokazów plenerowych i interdyscyplinarnych wydarzeń audiowizualnych, muzycznych, artystycznych. Od 10 lat prowadzi działalność dystrybucyjną. Zróżnicowane gatunkowo programy filmów krótkometrażowych, sety kuratorskie z najlepszych filmów z Short Waves Festival pokazywane są w kinach, galeriach, muzeach i ośrodkach kultury na terenie Polski
i poza jej granicami.

Bilety dostępne w kasie kina oraz on-line:
https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-short-waves-on-tour-2020-59301?id=294981