W sobotę, 7 marca, Andrzej Mularczyk spotka się z uczestnikami festiwalu i podzieli swoim wieloletnim doświadczeniem w zawodzie scenarzysty. Jako autor kultowej trylogii “Sami Swoi” w reżyserii Sylwestra Chęcińskiego czy serialu “Dom” w reżyserii Jana Łomnickiego stworzył ponadczasowe dialogi, spośród których tak wiele weszło do naszego potocznego języka.

https://www.facebook.com/events/529506171007240/

Spotkanie poprzedzi jedyny w swoim rodzaju, premierowy pokaz filmu „Sami swoi”. Uczestnicy festiwalu będą mieli okazję jako pierwsi obejrzeć odrestaurowaną cyfrowo, oryginalną, czarno-białą wersję filmu!

O FILMIE
Komedia obyczajowa, opowiadająca o zwaśnionych rodach zabużańskich chłopów – Pawlaków i Kargulów, które zadawniony spór o miedzę przeniosły tuż po wojnie na ziemie zachodnie. Do dziś uznawany jest za najzabawniejszą komedię w historii polskiego kina. Sukces „Samych swoich” zachęcił reżysera i scenarzystę do realizacji kolejnych części historii o dalszych losach rodzin Pawlaka i Kargula. Autorem scenariusza jest Andrzej Mularczyk, który pomysł na opowieść o repatriantach zza Buga zaczerpnął ze wspomnień rodzinnych. Jak sam powiedział w jednym z wywiadów prasowych, pierwowzorem Kazimierza Pawlaka był stryj Jaśko, który osiedlił się na Ziemiach Odzyskanych. Wybrał wieś Tymowa ponoć tylko dlatego, że zobaczył pasące się na łące krowy swego sąsiada z Boryczówki, z którym był skłócony… (filmpolski.pl)

scenariusz: Andrzej Mularczyk
reżyseria: Sylwester Chęciński
występują: Wacław Kowalski, Władysław Hańcza,
kraj produkcji: Polska
rok produkcji: 1967
czas trwania: 80 min.

Wstęp dla uczestników festiwalu za okazaniem akredytacji. Pozostali widzowie są proszeni o odebranie bezpłatnej wejściówki na seans w kasie Kina Elektronik. Wejściówki można odbierać na dzień przed wydarzeniem.

fot. w tle: Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych