EDIT:

Drodzy Widzowie,
w związku z decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa jesteśmy zobowiązani do zawieszenia działalności Kina Elektronik w dniach od 12.03.2020 roku do 25.03.2020 roku włącznie. Tym samym pokaz filmu zostanie przeniesiony na najbliższy możliwy termin.
Będziemy informować Was na bieżąco poprzez Facebook i www..

Zwroty środków za bilety na wszystkie wydarzenia zaplanowane w tym okresie zakupione on-line za pośrednictwem internetowego Serwisu Bilety24, nastąpią automatycznie. Zwroty zostaną wykonane tą samą drogą, którą została dokonana płatność, zarówno w przypadku płatności przelewem bankowym, BLIKiem jak i kartą, z zastrzeżeniem terminu zgodnie ze wskazaniem operatora kart płatniczych, do 31 dni.

Zwroty biletów zakupionych w kasie kina będziemy przyjmować w kasie dziś i w piątek w godzinach 10.00 – 16.00 lub po ponownym otwarciu placówki tj. po 25 marca. Prosimy o zachowanie zakupionych biletów i paragonów.

17 marca o 19:30 w kinie Elektronik odbędzie się pokaz specjalny nowego filmu Tomasza Śliwińskiego „Ondyna” (Ondine).

 

W roli głównej laureat nagrody European Shooting Stars 2020 Bartosz Bielenia (znany m.in. z nominowanego do Oscara filmu „Boże ciało”). Za rolę w „Ondynie” został wyróżniony na 35. Warsaw Film Festival.

Film jest fabularnym rozwinięciem nominowanego do Oscara filmu dokumentalnego autorstwa Magdy Hueckel i Tomasza Śliwińskiego „Nasza Klątwa” z 2013 roku. – Ten film dedykowany jest wszystkim chorym na Klątwę Ondyny i im bliskim. To historia o miłości, akceptacji i tajemnicy – mówią twórcy filmu.

Cezary (Bartosz Bielenia) nadal mieszka z matką (Judyta Paradzińska) i jest zakochany w Emilii (Magdalena Koleśnik), wokalistce rockowej. Skrywa także mroczną tajemnicę. Pewnego dnia cała trójka musi stawić czoła mitycznej Ondynie i jej klątwie.

Ondyna była nimfą wodną, która zakochała się w śmiertelniku. Z powodu jego niewierności, rzuciła na niego klątwę, że będzie oddychał tak długo, jak będzie o tym pamiętał. Gdy śmiertelnik zapadł w sen, zapomniał o oddechu i zmarł. Istnieje też rzadka, nieuleczalna choroba, zwana Klątwą Ondyny (CCHS).

Pokaz specjalny w kinie „Elektronik” działającym przy Warszawskiej Szkole Filmowej organizowany jest przez Zdejmij Klątwę. Polska Fundacja CCHS, która jest także współproducentem filmu.

Po pokazie odbędzie się spotkanie z trójką odtwórców głównych ról prowadzone przez Łukasza Maciejewskiego.

Producentem filmu jest Studio Munka – Munk Studio Stowarzyszenie Filmowców Polskich. „Ondyna” powstała w ramach programu „30 minut”.

Cena biletów: 15 zł (całość dochodów ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczona na badania nad lekiem na CCHS przez Polską Fundację CCHS „Zdejmij klątwę”).

Film pokazywany będzie z angielskimi napisami.

Bilety do nabycia w kasie kina oraz on-line:
https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-onydna-spotkanie-z-tworcami-59105?id=293992

Więcej o filmie:
https://vimeo.com/341964831
http://zdejmijklatwe.org/pl/filmy/ondyna/