Wraz z Velvet Spoon zapraszamy na pokaz przedpremierowy najnowszego filmu twórcy ZŁODZIEJASZKÓW Hirokazu Koreedy – PRAWDA („La vérité”) z doskonałą rolą Catherine Deneuve

Zapraszamy w niedzielę, 1 marca, o godz. 20:30

O FILMIE:

Film otwarcia 76. Festiwalu w Wenecji. Najnowsze dzieło zdobywcy Złotej Palmy, nominowanego do Oscara Hirokazu Koreedy („Złodziejaszki”) i równocześnie pierwszy film w karierze reżysera nakręcony poza granicami ojczystej Japonii.
W gwiazdorskiej obsadzie produkcji: ikona francuskiego kina Catherine Deneuve, zdobywczyni Nagrody Amerykańskiej Akademii Juliette Binoche, czterokrotnie nominowany do Oscar Ethan Hawke oraz laureatka Srebrnego Niedźwiedzia Ludivine Sagnier. „Prawda” to mistrzowsko zagrana, intymna opowieść o poszukiwaniach prawdy, miłości i rodzinnego szczęścia.

Fabienne (Catherine Deneuve) to wielka gwiazda kina i królowa męskich serc. Wkrótce po tym jak aktorka publikuje swoje intymne wspomnienia, jej córka Lumir (Juliette Binoche) przybywa z Nowego Jorku do Paryża z mężem (Ethan Hawke) i dzieckiem. Ponowne spotkanie matki i córki szybko zmienia się w zaciętą konfrontację. W jej trakcie miłość zderzy się z dawnymi urazami, a tajona przez lata prawda w końcu ujrzy światło dzienne.

Gatunek: dramat, obyczajowy
Produkcja: Francja, Japonia, 2019
Reżyseria: Hirokazu Koreeda („Złodziejaszki”, „Nasza młodsza siostra”, „Jak ojciec i syn”)
Scenariusz: Hirokazu Koreeda, Léa Le Dimna
Obsada: Catherine Deneuve, Juliette Binoche, Ethan Hawke

Zwiastun: https://bit.ly/3afzj3O

Głos krytyków:
„Prawda” jest piękną opowieścią nie tylko o kinie i aktorstwie, ale również o bliskości i jej braku, o aspiracjach, ambicjach, relacjach między najbliższymi.
Krzysztof Kwiatkowski, Gazeta Wyborcza

Bilety w cenie 16/20 zł do nabycia w kasie kina oraz on-line.
Rezerwacje: tel. 691 490 173; rezerwacje@kinoelektronik.pl