Zapraszamy 11 marca o godzinie 18:30.

O przygotowaniach i kulisach powstawania książki „Lekarze w Górach. Bohaterowie drugiego planu”, opowiedzą autorzy Wojciech Fusek i Jerzy Porębski. W spotkaniu weźmie udział również dwóch z wielu bohaterów książki: prof. Lech Korniszewski, wybitny lekarz i wielokrotny uczestnik i kierownik wypraw himalajskich oraz Maciej Stańczak, himalaista, ratownik górski, który podczas dramatycznego odwrotu z Makalu w 2011 doznał ciężkich odmrożeń.

Rozmowę poprowadzi dziennikarka Katarzyna Montgomery.
WSTĘP WOLNY. Liczba biletów jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. OBOWIĄZUJE REJESTRACJA online:
https://evenea.pl/event/lekarzewgorach/
lub odbiór bezpłatnych wejściówek w kasie kina.

„Lekarze w górach. Bohaterowie drugiego planu” to niezwykła opowieść o najbardziej spektakularnych akcjach ratunkowych, górskich tragediach, których uniknięto tylko dzięki poświęceniu lekarzy. To także historia tajemnic ludzkiego organizmu na wysokościach, wystawionego na ekstremalne warunki „strefy śmierci” oraz barwna panorama niepowtarzalnych „lekarskich typów”, ludzi, którzy jeśli trzeba potrafią zrobić operację na własnym ciele. Albo ryzykować własne życie, by ratować innych.

Podczas wydarzenia zaprezentowane zostaną unikatowe fragmenty filmów i zdjęć, na scenie pojawią się też goście specjalni, lekarze których historie autorzy opisują w książce.

Rejestracja on-line na spotkanie:
https://app.evenea.pl/event/lekarzewgorach?fbclid=IwAR1I8Mq7aCdid_NVT32DAdkHDnwIdRTiFKVijMCNlHc5h7vMP3b5xebxSw4