Wraz z Against Gravity zapraszamy na przedpremierowy pokaz jednego z najważniejszych filmów ostatniego roku! MONOS w reż. Alejandro Landesa otrzymało Grand Prix na London Film Festival oraz było hitem frekwencyjnym w kolumbijskich kinach!

MONOS – 3 lutego, poniedziałek, godz. 20:45

O FILMIE:
Wilk, Lady, Rambo, Yeti, Bum-Bum, Smerf, Szwedka i Pies to nastoletni partyzanci pilnujący amerykańskiej zakładniczki gdzieś w górach w Ameryce Południowej, pośród zjawiskowo sfilmowanych, soczystych i dzikich krajobrazów. Tajemnicza „Organizacja” daje im rozkazy przez radio, przydziela im krowę Shakirę, karabiny maszynowe do zabawy i pozwala na rytualne orgie po dniu ćwiczeń wojskowych. Kiedy przypadkowo ginie Shakira, zaczyna się walka o przywództwo w oddziale, który musi uciekać z gór do amazońskiej dżungli. Chaos i napięcie, które towarzyszyło nastolatkom zamienia się w brutalną walkę o przetrwanie w otoczeniu i nastroju przypominającym „Czas apokalipsy”. Zakładniczka wyczuwa szansę na ucieczkę, a oddział niszczy radio i tym samym kontakt z „Organizacją”. Młodzi rebelianci przypominający rozbitków z „Władcy much” zostają sam na sam ze swoimi demonami. Przedzierają się przez tropikalny las, a śmierć podąża za nimi…

Hipnotyzującą atmosferę świetnie podkreśla ścieżka dźwiękowa Miki Levi. „Monos” zrobił furorę na festiwalach Sundance (Specjalna Nagroda Jury) i Berlinale 2019, gdzie „The Guardian” ogłosił film „największym okryciem” i określił go jako „młodzieżowy ’Czas Apokalipsy’”. Dzieło Alejandro Landesa jest oficjalnym kolumbijskim kandydatem do Oscara.

reżyseria: Alejandro Landes
scenariusz: Alejandro Landes / Alexis Dos Santos
produkcja: Argentyna / Holandia / Niemcy / Szwecja / Kolumbia / Urugwaj 2019
czas trwania: 102 min.

BILETY do kupienia w kasie kina praz on-line:
https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-monos-pokaz-przedpremierowy-57805?id=287247

 

ZWIASTUN: