Wraz z Millennium Docs Against Gravity i Kaja Klimek zapraszamy na czwarte spotkanie w ramach projektu mlodzi@doc – 23 stycznia o godz. 19:00 zaprezentujemy Wam film SAKAWA

O FILMIE:
W czasach kolonialnych w krajach afrykańskich Europejczycy eksploatowali surowce i wywozili ludzi. W czasach postkolonialnych relacje przebiegają inaczej, w Ghanie jest wysypisko toksycznych e-odpadów, pozostałości po komputerach. Bez problemu można wydobyć z nich twarde dyski i uzyskać ogromną ilość informacji, przydatnych do szantażu. Grupa oszustów internetowych wyłudza w ten sposób pieniądze za pośrednictwem mediów społecznościowych, ich ofiary mieszkają w USA i zachodniej Europie. Przestępstwa te postrzegają jako akt zadośćuczynienia za kolonialne zbrodnie.

O PROJEKCIE:
mlodzi@doc
Młodzieżowy Klub Filmowy młodzi@doc jest cyklem spotkań z najlepszym kinem dokumentalnym. To wspólna inicjatywa festiwalu Millennium Docs Against Gravity, Kina Elektronik i edukatorki filmowej Kai Klimek. Przydomek „młodzieżowy” nie oznacza bynajmniej, że na salę kinową wpuszczamy wyłącznie osoby DO lat osiemnastu… Zapraszamy także eks-nastolatków, oraz wszystkie osoby otwarte na dyskusję o filmach dokumentalnych. Pokażemy nowe, interesujące zarówno pod względem formy, jak i treści dzieła dokumentalnej sztuki filmowej. Mają one prowokować do dyskusji nie tylko o kinie, ale również o innych obszarach kultury, procesach społecznych i otaczającej nas rzeczywistości.
Jako, że cykl wpisuje się w sposób działania na polu edukacji filmowej, pokazom towarzyszyć będą prelekcje z materiałem ilustracyjnym oraz dyskusje po seansach. Zależy nam na zbudowaniu wspólnoty i promowaniu wiedzy i dyskusji o kinie dokumentalnym, oraz na praktycznym wykorzystaniu wiedzy wyniesionej z naszych spotkań. Dlatego zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na wideorecenzję wybranego filmu z cyklu. Nagrodą będą wejściówki na festiwal Millennium Docs Against Gravity w maju 2020 roku oraz gadżety festiwalowe.

ZWIASTUN:
https://www.youtube.com/watch?v=Y9HK12zrQnA

BILETY:
https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-sakawa-pokaz-i-spotkanie-57310?id=283868

*****************************************************

KOLEJNE PROJEKCJE W RAMACH mlodzi@doc:
27.02 – KRAINA MIODU
26.03 – ANTROPOCEN
23.04 – STROICIEL HIMALAJÓW
23.05 – CZY UFASZ TEMU KOMPUTEROWI?
18.06 – MY GENERATION

MODERATORKA
Kaja Klimek – edukatorka, tłumaczka i krytyczka filmowa i popkulturowa. Nieustannie dyskutuje o filmach – z widzami, gdy tylko nadarzy się okazja, z twórcami na festiwalach, z innymi krytykami w mediach, ze studentami na Uniwersytetach Warszawskim i Gdańskim, i co najważniejsze: z dzieciakami i młodzieżą w ramach programów edukacji filmowej Stowarzyszenia Nowe Horyzonty i Filmoteki Szkolnej.