14 lutego o 20:30 zapraszamy na romantyczny wieczór w Elektro – pokaz najbardziej romantycznego filmu wszech czasów i lampkę wina po seansie 😉

„Casablanca” to najsłynniejszy melodramat wszech czasów, film – legenda, dzieło doskonałe, które można oglądać setki razy. Akcja filmu dzieje się podczas II Wojny Światowej w okupowanej przez Niemców i francuskich kolaborantów Casablance. Do Casablanki łatwo się dostać, ale trudno ją opuścić, zwłaszcza jeśli jest się poszukiwanym przez nazistów, tak jak działacz czeskiego ruchu oporu Victor Laszlo (Paul Henreid). Jedyną jego nadzieją okazuje się być właściciel nocnego klubu Rick Blaine (Humphrey Bogart) – cyniczny Amerykanin, który nie jest skory do pomocy, tym bardziej, że żoną Victora jest jego była ukochana, która złamała mu serce – Ilsa (Ingrid Bergman). Dawne uczucia odżywają. W zamian za ułatwienie mężowi wyjazdu z Casablanki, Ilsa proponuje Rickowi siebie. Główny bohater musi dokonać wyboru. Czy uczucie zwycięży w obliczu wojny?

tytuł oryginalny: Casablanca
reżyseria: Michael Curtiz
występują: Humphrey Bogart, Ingrid Bergman, Conrad Veidt, Peter Lorre
podukcja: USA 1942
czas trwania: 102 min.

Bilety dostępne w kasie kina oraz on-line (aby przejść do zakupu należy kliknąć na datę projekcji).
Istnieje możliwość rezerwacji biletów w kasie – telefonicznie (tel.: 691 490 173) lub mailowo (e-mail: rezerwacje@kinoelektronik.pl)