M2 Films i Dowody na Istnienie zapraszają do Kino Elektronik na przedpremierowy pokaz filmu „Nie ma nas w domu”. Najnowsze dzieło Kena Loacha, reżysera dwukrotnie nagrodzonego Złotą Palmą w Cannes, jednego z największych mistrzów kina, to chwytająca za serce opowieść o rodzinie, marzeniach i drodze do szczęścia. Po seansie odbędzie się spotkanie z Olgą Gitkiewicz, autorką reportaży „Nie hańbi” i „Nie zdążę”.

13 listopada, środa, godz. 18:45

Olga Gitkiewicz – dziennikarka i redaktorka, absolwentka socjologii na Uniwersytecie Wrocławskim i Polskiej Szkoły Reportażu, współpracuje z Instytutem Reportażu.
Autorka reportaży Nie hańbi o polskim rynku pracy (nominacje do Nagrody Literackiej Nike 2018, do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki 2017 i do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej) oraz Nie zdążę o kryzysie polskiego transportu publicznego.

O FILMIE:

Ricky i Abbie chcą dla siebie i swoich dzieci czegoś więcej. On jest w stanie poświęcić wszystko, żeby ich marzenie o własnym domu wreszcie się spełniło. Ma dosyć czekania, aż sprawy przyjmą lepszy obrót – stawia wszystko na jedną kartę i zaczyna pracę na własną rękę. Rzuca się w wir obowiązków, chcąc jak najszybciej osiągnąć swój cel. Ona, myśląc o przyszłości, nie chce stracić z oczu tego, co już mają: kochającej się rodziny i wzajemnego wsparcia. Wierzy, że goniąc za szczęściem, trzeba wiedzieć, kiedy się zatrzymać.

„Nie ma nas w domu” to najnowszy film dwukrotnego zdobywcy Złotej Palmy, reżysera filmów „Ja, Daniel Blake” oraz „Wiatr buszujący w jęczmieniu”, Kena Loacha. Po premierze w Konkursie Głównym Festiwalu w Cannes film został uznany przez krytyków za jedno z najlepszych dzieł brytyjskiego mistrza, zaś widzowie festiwalu w San Sebastian przyznali mu Nagrodę Publiczności.

 

BILETY ON-LINE: kliknij link

ZWIASTUN: