0?  12 listopada zapraszamy na dwa smakowite seanse filmowe.
Rozsmakujcie się w daniach kucharzy z różnych zakątków świata. To prawdziwi artyści, których dania oddziałują na wszystkie zmysły.
Gwarantujemy, że Wasze kubki smakowe nie pozostaną obojętne, podczas odkrywania nowych produktów i przepisów.

Program:
? 17:30 Chef Flynn – najmłodszy kucharz świata (Chef Flynn), reż. Cameron Yates, USA 2018, 82 min. – seans z audiodeskrypcją, lektorem i napisami dla niesłyszących

? 19:30 Noma my Perfect Storm, reż. Pierre Deschamps, Wielka Brytania 2015, 100 min. – seans z audiodeskrypcją, lektorem i napisami dla niesłyszących

Na sali będzie rozłożona pętla indukcyjna. Rozmowy będą tłumaczone na polski język migowy.

? A w przerwie między filmami nie zabraknie smakowitych atrakcji.

O FILMACH:

Bohaterem fascynującego dokumentu Camerona Yatesa jest tytułowy Chef Flynn – cudowne dziecko amerykańskich kulinariów; nastolatek, który zdobył szturmem ekstremalnie wymagający świat nowojorskich restauracji. Wspierała go w tym bohaterka drugiego planu, czyli matka, której postać kieruje opowieść o spełnionym amerykańskim śnie w stronę psychologicznego thrillera. Jest to więc w równym stopniu rzecz o samorodnym talencie i pasji, jak i o rodzicielstwie i skomplikowanych rodzinnych relacjach. Całość zaś doskonale przyprawiają wątki: edukacji (jak rozwijałyby się dzieci, gdyby pozwolić im robić to, co naprawdę je interesuje?), niesłychanie konkurencyjnym biznesie restauracyjnym (błyskawiczny sukces młodego kucharza jest nie w smak wielu szefom), czy mediach, które z równą łatwością namaszczają, co strącają swoje gwiazdy.

reżyseria: Cameron Yates
występują: Flynn McGarry, Meg McGarry, Paris McGarry, Will McGarry
produkcja: USA 2018
czas trwania: 82 min

 

Do Nomy, która mieści się w starej dzielnicy Kopenhagi, w magazynach dawniej floty handlowej Danii, pielgrzymują krytycy, eksperci kulinarni, restauratorzy i smakosze z najbardziej odległych zakątków świata. Przyjeżdżają by poznać kunszt jednego z najbardziej znanych i cenionych współczesnych szefów kuchni. Wizjonera, którego nowatorskie podejście do lokalnych tradycji kulinarnych i rodzimych produktów zrewolucjonizowało kuchnię skandynawską. Noma, wyróżniona dwiema gwiazdkami Michelin, czterokrotnie zwyciężała w prestiżowym rankingu  The San Pellegrino World’s 50 Best Restaurants. Po ponad dekadzie sukcesów jej twórca szykuje się do otwarcia nowego miejsca i podróżuje po świecie rezydując w restauracjach w Tokio i Sidney.
reżyseria: Pierre Deschamps
występują: Rene Redzepi
produkcja: Wielka Brytania 2015
czas trwania: 100 min

?️ Ceny biletów:
Pojedynczy pokaz – 12 zł
Karnet (na 2 pokazy) – 20 zł
Bilety można kupić w kasie kina Elektronik oraz on-line

Osoby niewidome i niesłyszące prosimy o dokonanie rezerwacji telefonicznie/SMS lub mailowo.
? Mail: rezerwacje@kulturabezbarier.org (od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00).
?Tel/SMS: 793 996 475 (od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00-15:00)

Seanse odbywają się w ramach projektu Posmakuj Warszawy.
Projekt realizowany jest ze środków m.st. Warszawy w ramach konkursu „Edukacja kulturalna odbiorczyń i odbiorców kultury oraz rozwój widowni”.