Wraz z Gutek Film zapraszamy na pokazy specjalne pełnej, reżyserskiej wersji filmu Ariego Astera MIDSOMMAR. W BIAŁY DZIEŃ.

14 listopada, czwartek, godz. 20:30
15 listopada, piątek, 20:30
17 listopada, niedziela, godz. 18:15
18 listopada, poniedziałek, godz. 20:30
26 listopada, wtorek, godz. 17:30

wszystkie seanse odbywają się w małej sali
brak możliwości rezerwacji miejsc

Obrzędy czas zacząć…ponownie.

Ari Aster, jeden z najciekawszych reżyserów młodego pokolenia, przedstawia reżyserską, trzygodzinną odsłonę mrocznej baśni „Midsommar. W biały dzień”. W rozszerzonej o dodatkowe sceny wersji filmu, twórca skupia się na analizie rozpadającego się związku Dani (Florence Pugh) i Christiana (Jack Reynor) oraz rytuałach odbywających się w sielskiej, szwedzkiej osadzie.
Reżyserska wersja „Midsommar. W biały dzień” została sprowadzona do Polski na specjalne życzenie widzów przez firmę Gutek Film.

Dani i Christian to młodzi Amerykanie, którym nie układa się w związku i ostatkami sił próbują ratować swoją relację. Rodzinna tragedia sprawia, że pogrążona w żałobie Dani postanawia dołączyć do Christiana i jego przyjaciół w wakacyjnej wyprawie na północ Szwecji. Tam, w odciętej od świata wiosce, raz na 90 lat obchodzone jest prastare święto związane z letnim przesileniem. Romantyczny wyjazd szybko przybiera okrutne i niepokojące oblicze. Sielskie krajobrazy staną się dla Dani i Christiana polem nierównej walki o ich związek i próbą pokonania własnych słabości.
Reżyser światowego przeboju „Dziedzictwo. Hereditary” stworzył oniryczną baśń, rozgrywającą się w biały dzień.

W rolach głównych wystąpiły wschodzące gwiazdy: Florence Pugh („Lady M.”, „Małe kobietki”), Will Poulter („Czarne lustro: Bandersnatch”), Jack Reynor („Transformers: Wiek zagłady”) oraz William Jackson Harper („Dobre miejsce”).

Midsommar – wersja reżyserska | Midsommar – Director’s Cut
Ari Aster, USA, Szwecja, Węgry 2019, 171’

ZWIASTUN: