Wraz z Millennium Docs Against Gravity oraz krytyczką i edukatorką filmową Kają Klimek zapraszamy na nowy cykl w kinie Elektronik – młodzi@doc

spotkanie I z filmem „Jutro albo pojutrze” – 24 października; godz. 19:00

mlodzi@doc
Młodzieżowy Klub Filmowy młodzi@doc jest cyklem spotkań z najlepszym kinem dokumentalnym. To wspólna inicjatywa festiwalu Millennium Docs Against Gravity, Kina Elektronik i edukatorki filmowej Kai Klimek. Przydomek „młodzieżowy” nie oznacza bynajmniej, że na salę kinową wpuszczamy wyłącznie osoby DO lat osiemnastu… Zapraszamy także eks-nastolatków, oraz wszystkie osoby otwarte na dyskusję o filmach dokumentalnych. Pokażemy nowe, interesujące zarówno pod względem formy, jak i treści dzieła dokumentalnej sztuki filmowej. Mają one prowokować do dyskusji nie tylko o kinie, ale również o innych obszarach kultury, procesach społecznych i otaczającej nas rzeczywistości.
Jako, że cykl wpisuje się w sposób działania na polu edukacji filmowej, pokazom towarzyszyć będą prelekcje z materiałem ilustracyjnym oraz dyskusje po seansach. Zależy nam na zbudowaniu wspólnoty i promowaniu wiedzy i dyskusji o kinie dokumentalnym, oraz na praktycznym wykorzystaniu wiedzy wyniesionej z naszych spotkań. Dlatego zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie na wideorecenzję wybranego filmu z cyklu. Nagrodą będą wejściówki na festiwal Millennium Docs Against Gravity w maju 2020 roku oraz gadżety festiwalowe.

********************************************

O FILMIE:
W Rickford, w stanie Illinois, w samym sercu amerykańskiego Pasa rdzy, trzej przyjaciele: Zack, Keire i reżyser filmu Bing spędzają wolny czas na jeżdżeniu na deskorolce po mieście i imprezowaniu. Silne i głębokie relacje tych trzech młodych mężczyzn i ich dorastanie są rdzeniem filmu stworzonego przez jednego z nich z młodzieńczą energią, choć jednocześnie imponującym poziomem dojrzałości. I choć film kręcony był początkowo w sposób spontaniczny, jako czysta rejestracja codzienności trzech młodych zaprzyjaźnionych ze sobą deskorolkarzy, to w efekcie stał się poruszającym zapisem procesu ich dorastania i konieczności podejmowania trudnych życiowych decyzji. Wolność otwiera drogę do odpowiedzialności i dojrzałości.
Obserwujemy wnikliwy portret nieokrzesanych młodych skejtów, którzy wkraczają w dorosłość i zostają postawieni w sytuacjach, gdzie każdy wybór, zarówno dobry, jak i zły, zamyka jedne drzwi i otwiera nowe. Każdy z nich ma własne demony, z którymi musi zmierzyć się na prywatnym froncie. 23-letni Zack zostaje nieoczekiwanie ojcem, a 17-letni Keire dostaje pierwszą pracę. Bing zostaje wtłoczony w burzliwy związek Zacka z dziewczyną, a Keire zmaga się wewnętrznie z problemem rasowej tożsamości i śmiercią ojca. Film pokazuje zmiany, jakie z upływem lat zachodzą w życiu i osobowości trzech młodych deskorolkarzy, którzy ostatecznie pokonują niepewną przepaść między dzieciństwem a dorosłością. Jest wyjątkowym, bo bardzo szczerym, spojrzeniem młodego mężczyzny na proces dorastania i radzenia sobie z nieokiełznaną młodością.

reżyseria: Bing Liu
występują: Keire Johnson, Bing Liu, Zack Mulligan, Nina Bowgren
produkcja: USA 2018
czas trwania: 100 min.

Po filmie rozmowę poprowadzi Kaja Klimek!!
Bilety już w sprzedaży w kasie kina oraz online

**************************************

KOLEJNE PROJEKCJE W RAMACH mlodzi@doc
21.11 – FAR. PODRÓŻ ZA JEDEN UŚMIECH
19.12 – A TO MÓJ PRZYJACIEL ROBOT
23.01 – SAKAWA
27.02 – KRAINA MIODU
26.03 – ANTROPOCEN
23.04 – STROICIEL HIMALAJÓW
23.05 – CZY UFASZ TEMU KOMPUTEROWI?
18.06 – MY GENERATION

 

 

ZWIASTUN „Jutrze albo pojutrze”: