Fundacja Projekt Starsi i Kino Elektronik zapraszają seniorów i wszystkich chętnych na międzypokoleniowe, bezpłatne pokazy wybitnych filmów pod hasłem – „Radość Życia” w ramach projektu „Kino Dojrzałe”
Nasze spotkania filmowe są doskonałą okazją, aby zobaczyć intrygujące filmy i porozmawiać o nich, w czasie dyskusji prowadzonych przez Józefinę Bartyzel. Projekt jest współfinansowany ze środków Urzędu Dzielnicy Żoliborz. Parterem projektu jest Bank BNP Paribas.
Zobaczymy i podyskutujemy o czterech filmach:
1.10, godz.16.00 – Niezatapialni
15.10, godz.16.00 – Do zakochania jeden krok
5.11, godz.16.00 – Skarb
19.11, godz.16.00 – Dwoje do poprawki.

Uczestnictwo w wydarzeniu nie wymaga wcześniejszej rezerwacji.
Wejściówki na poszczególne seanse odbierać można w kasie kina. Kasa czynna codziennie w godzinach 14:00 – 21:00

O FILMACH:

1. X 2019
Niezatapialni (2018)

JAK INSPIROWAĆ. Ciekawy film o grupie mężczyzn, którzy tworzą pierwszą w historii męską drużynę pływaków synchronicznych. Pomimo sceptycyzmu i szyderstw otoczenia, z zapałem trenują pod okiem byłej gwiazdy wodnego baletu. Razem rozpoczynają niezwykłą przygodę, która pomoże im uporać się z własnymi problemami, podbuduje ich poczucie własnej wartości, a także pozwoli lepiej zrozumieć siebie i innych.

15. X 2019
Do zakochania jeden krok (2017)

JAK ZMIENIAĆ. Film o zmianach, czasami koniecznych a często niezwykle dobrych. Życie bohaterów nie musi być samotne, gdy wokół są ciekawi ludzie. Sandra obraca się wśród śmietanki towarzyskiej, ma bogatego męża i piękny dom. Jej poukładane życie ulega zmianie z dnia na dzień. Kobieta zaskakuje samą siebie odbudowując relację z siostrą, odkrywając radość życia i nowe pasje.

5.XI 2019
Skarb (2015

JAK MARZYĆ. Ciepły film o wspólnym działaniu. Bohater filmu mieszka skromne, lecz spokojne z rodziną. Jego syn wyobraża sobie ojca jako bohatera, który zawsze staje w obronie słabszych. Nikt nie przeczuwa, że niebawem znajdą się w sytuacji rodem z dziecięcych wyobrażeń. Niespodziewana wizyta sąsiada zmieni świat bohaterów i ich otoczenia. Sąsiad opowiada historię skarbu zakopanego w ogrodzie koło wiejskiego domu. Poszukiwania zmienią uczestników w prawdziwych bohaterów.

19.XI 2019
Dwoje do poprawki (2012)

JAK KOCHAĆ. Wciągająca opowieść o tym, że nadzieja umiera ostatnia. Dwoje bohaterów, już nie pierwszej młodości, zaczyna walczyć o miłość. Grają ich Meryl Streep i Tommy Lee Jones, którzy zaskakują chyba nawet samych siebie, pokazując jakie mogą być rezultaty tej walki. Zabawny, wzruszający i jednocześnie namiętny i odważny film dla wszystkich lubiących zmiany i ciekawe zakończenia.