Stowarzyszenie Nowe Horyzonty i Kino Elektronik serdecznie zapraszają na specjalny, przedpremierowy pokaz filmu „Wysoka dziewczyna” z gościnnym udziałem dr Ewy Woydyłło-Osiatyńskiej, jednej z najbardziej znanych i cenionych psycholożek w Polsce.

30 września, poniedziałek, godz. 20:00

Opis filmu:
Nagrodzona w Cannes „Wysoka dziewczyna” fantastycznie rekonstruuje realia i pełną napięcia atmosferę czasów tuż po II wojnie światowej, gdzie euforia miesza się z żałobą, a na wciąż świeżych ruinach powoli kiełkuje nadzieja. W najnowszym filmie Kantemira Bałagowa, autora znakomitej „Bliskości”, poznajemy historię dwóch przyjaciółek, Maszy i Ilji, które próbują odnaleźć swoje miejsce w powojennym Leningradzie. Przygotowując scenariusz, Bałagow inspirował się słynnym reportażem noblistki Swietłany Aleksijewicz – „Wojna nie ma w sobie nic z kobiety”. Reżyser nie skupia się na heroicznych czynach, lecz na nowo definiuje bohaterstwo: jako codzienne drobne zwycięstwa życia nad śmiercią, nadziei nad żałobą, młodości nad dramatycznymi doświadczeniami.

tytuł oryginalny: Dylda
reżyseria: Kantemir Balagov
produkcja: Rosja 2019
czas trwania: 130 min

********************************

Ewa Wojdyłło – Osiatyńska
Dr Ewa Wojdyłło – Osiatyńska Ewa Woydyłło-Osiatyńska jest doktorem psychologii, od lat zajmuje się leczeniem uzależnień jako psychoterapeutka w Ośrodku Terapii Uzależnień Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie. Autorka książek m. in: Zaproszenie do życia, Podnieś głowę, W zgodzie ze sobą, Początek drogi, Aby wybaczyć, Sekrety kobiet.

************************************

BILETY:

https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-wysoka-dziewczyna-pokaz-specjalny-i-spotkanie–53760?id=264939

 

ZWIASTUN: