W 20. rocznicę premiery pierwszej części – jeden z najbardziej kultowych filmów XX wieku – MATRIX powraca na duży ekran w wersji zremasteryzowanej!!!

Zapraszamy na pokazy trylogii na dużym ekranie!
10 lipca, środa, godz. 19:00 – MATRIX
24 lipca, środa, godz. 21:00 – MATRIX: REAKTYWACJA
7 sierpnia, środa, godz, 21:00 – MATRIX: REWOLUCJE

MATRIX
Wrażenie: Świat codzienny jest naszą rzeczywistością. Rzeczywistość: Nasz świat jest złudzeniem, skomplikowanym oszustwem wymyślonym przez obdarzone sztuczną inteligencją potężne maszyny, które przejęły nad nami kontrolę. Zapierające dech w piersiach popisy kaskaderskie. Niezapomniane obrazy. Wciskająca w fotel akcja. Keanu Reeves i Laurence Fishburne stają na czele walki o wyzwolenie rodzaju ludzkiego spod władzy komputerów w filmie „Matrix”, cyber thrillerze, który oglądać będziesz dziesiątki razy. Wyreżyserowany przez braci Wachowskich („Brudne pieniądze”) na podstawie ich własnego scenariusza, pełen efektów, jakich nikt dotąd nie widział, „Matrix” otwiera nowy rozdział w historii kina. To film, który sprawi, że zapomnisz o świecie, który cię otacza.

Film, który uznano za kamień milowy w rozwoju sztuki operatorskiej, zdobył 4 Oscary (najlepszy dźwięk, montaż, montaż dźwięku i efekty specjalne) oraz 11 innych nagród.

Scenariusz i reżyseria: bracia Wachowscy
Występują: Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss, Hugo Weaving
Produkcja: USA 1999
Czas trwania: 136 min

BILETY:
https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-matrix-20-rocznica-premiery-51728?id=252383

ZWIASTUN:
https://www.youtube.com/watch?v=m8e-FF8MsqU

******************************************************

MATRIX: REAKTYWACJA
Kontynuacja kultowego „Matrixa”. „Matrix Reaktywacja” zaczyna się w momencie, w którym kończyła się pierwsza część. Maszyny dokonały brzemiennego w skutkach odkrycia: poznały lokalizację Zion, ostatniego miasta ludzi, ukrytego w pobliżu jądra Ziemi. Za 72 godziny tysiące Strażników – kałamarnicowatych maszyn znanych z pierwszej części – przebiją się do miasta. Jedyną nadzieją ludzi jest odnalezienie tajemniczej postaci, znanej jako Twórca Kluczy, chronionej przez parę uzbrojonych w noże Bliźniaków, nienaturalnie białych zabójców, potrafiących znikać i pojawiać się jak duchy.

scenariusz i reżyseria: Lilly Wachowski, Lana Wachowski
występują: Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss, Hugo Weaving
produkcja: USA 2003
czas trwania: 136 min

Bilety: https://www.bilety24.pl/kino/matrix-reaktywacja-52204?id=256123

*******************************************************

MATRIX: REWOLUCJE
W finale trylogii „Matriksa” Neo (Keanu Reeves) podejmuje ostateczny krok w poszukiwaniu prawdy. Bohater zapadł w śpiączkę, przez którą jego umysł ugrzązł pomiędzy światem Matriksa a rzeczywistością. Trinity (Carrie-Anne Moss) za wszelką cenę stara się go wyciągnąć z letargu. Morfeusz (Laurence Fishburne) z kolei zmaga się z wątpliwościami, czy ten, komu zaufał, nie okazał się systemem sterowania wynalezionym przez architektów Matriksa. Tymczasem, armia maszyn zbliża się do Syjonu, ostatniej ludzkiej osady. Jej obywatele organizują taktykę obronną. W międzyczasie Smith (Hugo Weaving), były agent systemu, wymyka się spod władzy maszyn i rozpoczyna przejmowanie kontroli w Matriksie.

scenariusz i reżyseria: Lilly Wachowski, Lana Wachowski
występują: Keanu Reeves, Laurence Fishburne, Carrie-Anne Moss, Hugo Weaving
produkcja: USA 2003
czas trwania: 129 min

Bilety:
https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-matrix-rewolucje-52205?id=256124