Wraz z Aurora Films zapraszamy na przedpremierowy pokaz prezentowanego na festiwalu w Berlinie filmu ANTOLOGIA DUCHÓW MIASTA – 13 sierpnia, wtorek, godz. 19:00

Denis Côté po raz kolejny udowadnia, że kino to dla niego przestrzeń do eksperymentów. W swoim nowym filmie miesza elementy charakterystyczne dla kina grozy z minimalistycznym dramatem. Wyjątkową atmosferę potęguje fakt, że „Antologia duchów miasta” nakręcona została na taśmie 16 mm.

O FILMIE:
Akcja nowego filmu czołowego kanadyjskiego reżysera Denisa Côté rozgrywa się w niewielkim Irénée-les-Neiges, którego populacja liczy ledwie 215 osób. Kiedy w wypadku samochodowym śmierć ponosi Simon Dubé wyizolowane miasteczko stopniowo ogarnia psychoza.

Oszołomieni mieszkańcy nie chcą rozmawiać o okolicznościach tragedii. Zamiast odpowiedzi pojawiają się kolejne pytania, związane z nakładającymi się na siebie historiami, jak na antologię przystało.

Dla pogrążonej w żałobie rodziny, podobnie jak dla innych mieszkańców kolejne dni zaczynają się ciągnąć bez końca, a czas przestaje mieć jakiekolwiek znaczenie. Mikrospołeczność zaczyna pogrążać się w marazmie, podsycanym dodatkowo przez niepokojącą i tajemniczą obecność czegoś, co trudno racjonalnie wytłumaczyć.

reżyseria: Denis Côté
występują: Robert Naylor, Josée Deschênes, Jean-Michel Anctil, Larissa Corriveau
Produkcja: Kanada 2019
czas trwania: 97 min.

BILETY:
https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-antologia-duchow-miasta-pokaz-przedpremierowy-52451?id=257877

ZWIASTUN: