Urząd Dzielnicy Żoliborz m.st. Warszawy oraz Warszawska Szkoła Filmowa serdecznie zapraszają na wyjątkowy koncert Agi Zaryan wraz z zespołem European Jazz Trio, pt. „Umiera piękno”,
dedykowany Powstańcom Warszawskim

3 sierpnia 2019 r., godz. 19:00, w Kinie Elektronik, ul. Gen. J. Zajączka 7.

informacja:
* WSTĘP NA KONCERT TYLKO ZA OKAZANIEM ZAPROSZEŃ
* BEZPŁATNE ZAPROSZENIA DO ODBIORU W KASIE KINA ELEKTRONIK od wtorku ( 9 lipca) do piątku w godzinach 10.00-21.00 ; w weekend godzinę przed pierwszym seansem
* JEDNA OSOBA MOŻE ODEBRAĆ MAKSYMALNIE DWA
ZAPROSZENIA
* LICZBA MIEJSC OGRANICZONA
* BRAK MOŻLIWOŚCI REZERWACJI!!!

PROSIMY O PUNKTUALNE PRZYBYCIE! PO ROZPOCZĘCIU KONCERTU OSOBY SPÓŹNIONE NIE BĘDĄ WPUSZCZANE NAWET PO OKAZANIU WAŻNEGO ZAPROSZENIA!

Koncert “Umiera Piękno” pierwszej damy polskiego jazzu to unikalny projekt, którego liryczny charakter, utrzymany w poetyce jazzu, pokazuje „ludzką” twarz okresu Powstania Warszawskiego.
Aga Zaryan wybrała wiersze poetów okresu wojennego, do których muzykę skomponował Michał Tokaj. Dziewięć wierszy, w większości lirycznych odczarowuje podręcznikowy, patetyczny obraz życia podczas wojny oraz Powstania Warszawskiego, pozwalając spojrzeć na ten czas również jako dni miłości, tęsknoty i refleksji. Naznaczonych jednak goryczą, cierpieniem i bohaterstwem.
Projekt powstał przy współpracy Muzeum Powstania Warszawskiego. 4 sierpnia 2007 roku odbył się premierowy koncert, podczas którego Aga Zaryan wykonała utwory z albumu „Umiera piękno”. Koncertu słuchali przedstawiciele czterech pokoleń Polaków – począwszy od uczestników Powstania Warszawskiego, a skończywszy na ich wnukach. Po premierze płyty odbył się szereg występów w prestiżowych salach w Polsce i w Europie.
Album zapewnił Artystce m.in. tytuł honorowego ambasadora kultury Miasta Stołecznego Warszawy. W roku 2008 za płytę Umiera Piękno Aga Zaryan otrzymała prestiżową nagrodę Fryderyk w kategorii Najlepszy Album Poetycki Roku.
Twórczość Agi Zaryan to kwintesencja tego, co najlepsze w historii jazzu, a zarazem kontynuacja tradycji legendarnych dokonań wokalistek jazzowych. Światowe uznanie Artystka zawdzięcza wyjątkowemu stylowi, smakowi i podejściu do śpiewania z charakterystyczną lekkością frazowania i ciepłym matowym tonem głosu.
Aga Zaryan jest laureatką najważniejszych nagród w świecie muzycznym. Jej płyty sprzedają się w rekordowych nakładach, udowadniając, że ambicja i wysublimowany styl pozwalają dotrzeć do szerokiego grona publiczności.

https://www.youtube.com/watch?v=RJprGd5-DpQ