20 lipca obchodzić będziemy 50. rocznicę pierwszego lądowania człowieka na Księżycu.
Wydarzenie to przez wiele lat wzbudzało mnóstwo emocji zarówno wśród fanów podboju Kosmosu, jak i sceptyków próbujących udowodnić, że wydarzenie to nigdy nie miało miejsca a wszystko to wymysł rządu USA.

z tej okazji:

20 lipca o godz. 17:30 zapraszamy na pokaz dokumentu APOLLO 11

21 lipca o godz. 21:30 odbędzie się pokaz filmu PIERWSZY CZŁOWIEK

 

APOLLO 11

„To jeden z najbardziej niesamowitych filmów o kosmosie, jakie kiedykolwiek powstały” – napisał „The Guardian”. Niepublikowane dotąd materiały audio i wideo pozwalają przenieść się w czasie do tamtych dni, kiedy jeden człowiek uczynił wielki krok w imieniu całej ludzkości.

Z okazji 50. rocznicy lądowania człowieka na Księżycu nazywowkinach.pl prezentuje film APOLLO 11 – fascynujący dokument, który dzięki dotąd niepublikowanym materiałom daje unikalne doświadczenie uczestnictwa w najsłynniejszej misji NASA. Niespodziewanie odnalezione, dotąd nieprezentowane, bezcenne materiały z taśmy 65 mm, ponad 11 000 godzin materiału audio, skupienie astronautów i specjalistów z centrum dowodzenia NASA, emocje milionów widzów, którzy w napięciu oglądali z Ziemi tę nadzwyczajną misję… Z tych elementów Todd Douglas Miller i jego ekipa z precyzją skonstruowali pasjonujący dokument, który trzeba zobaczyć na wielkim kinowym ekranie. Przy akompaniamencie hipnotyzującej muzyki widzowie filmu dosłownie zanurzą się w ten niezwykły, doniosły czas 1969 roku i będziecie uczestniczyć w przełomowym wydarzeniu: gdy ludzkość wykonała wielki krok ku przyszłości, a nazwiska Neila Armstronga i Buzza Aldrina pojawiły się na ustach całego świata.

reżyseria: Todd Douglas Miller
Produkcja: USA 2019
czas trwania: 93 min.

 

PIERWSZY CZŁOWIEK

Damien Chazelle i Ryan Gosling łączą siły w historycznej opowieści o misji NASA, dzięki której na Księżycu wylądował człowiek. Film skupia się na życiu Neila Armstronga w latach 1961-1969. „Pierwszy człowiek” to wstrząsająca, opowiedziana w pierwszej osobie historia na podstawie książki Jamesa R. Hansena. Zapis trudu, wyrzeczeń i poświęcenia, które wiązały się z jedną z najbardziej niebezpiecznych misji w historii ludzkości.Film został nagrodzony Oscarem za efekty specjalne oraz Złotym Globem za muzykę.
reżyseria: Damien Chazelle
występują: Ryan Gosling, Claire Foy, Kyle Chandler, Jason Clarke
produkcja: USA/Japonia 2018
czas trwania: 141 min

 

 

BILETY do nabycia w kasie kina oraz on-line (kliknij podświetlony tytuł filmu w opisie)

 

ZWIASTUN: