26 lipca na polskie ekrany wejdzie długo oczekiwany, najnowszy film outsidera kina amerykańskiego Jima Jarmuscha z gwiazdorską obsadą – TRUPOSZE NIE UMIERAJĄ!!
Czekacie? My czekamy!!! A aby to oczekiwanie umilić przypomnimy wcześniej kilka innych tytułów Mistrza
Bilety już w sprzedaży! Zapraszamy 🙂

17 lipca, środa
21:30 Tylko kochankowie przeżyją (Only Lovers Left Alive), reż. Jim Jarmusch, USA/Grecja/Wielka Brytania/Cypr/Francja/Niemcy 2014, 122 min.

18 lipca, czwartek
18:15 Paterson, reż. Jim Jarmusch, USA/Francja/Niemcy 2016, 113 min.

21 lipca, niedziela
19:45 Gimme Danger, reż. Jim Jarmusch, USA 2016, 108 min.

22 lipca, poniedziałek
21:15 The Limits Of Control, reż. Jim Jarmusch, USA/Japonia 2009, 116 min.

24 lipca, środa
18:45 Truposz (Dead Man), reż. Jim Jarmusch, USA 1995, 121 min.

25 lipca, czwartek
19:15 Kawa i papierosy (Coffe and Cigarettes), reż. Jim Jarmusch, USA 2003, 96 min.

O FILMACH:

TYLKO KOCHANKOWIE PRZEŻYJĄ
Bohaterowie „Tylko kochankowie przeżyją” to wampiry zmęczone setkami lat życia i zdegustowane tym, jak rozwinął się świat. Nie są jednak typowymi przedstawicielami swojego wymierającego gatunku: wprawdzie żywią się krwią i preferują mrok nocy, ale najważniejsza jest dla nich sztuka, literatura, muzyka – i trwająca od wieków miłość. To wyrafinowani smakosze życia, wytworni dandysi zatopieni w XXI wieku, wciąż pamiętający jednak intensywność romantyzmu.

Bilety – https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-tylko-kochankowie-przezyja-52128?id=255600

************************************

PATERSON
Paterson (Adam Driver) jest kierowcą miejskiego autobusu. Niczego mu nie brakuje. Kocha swoją pełną szalonych pomysłów żonę (Golshifteh Farahani), która każdego dnia tworzy nowy plan na przyszłość. Mężczyzna ma czas na swoją pasję (pisanie wierszy), spacery z psem i spotkania z grupą zaprzyjaźnionych ekscentryków. Jest wśród nich przeżywający zawód miłosny kompan od kufla, wyzwolona singielka przesiadująca wieczorami w barze, czy wiecznie narzekający kolega z pracy, który zazdrości Patersonowi pogody ducha. Jednak na skutek zabawnego zbiegu okoliczności stoicki spokój tytułowego bohatera zostaje poddany próbie.

Bilety – https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-paterson-52130?id=255601

************************************

GIMME DANGER
Jim Jarmusch swoim filmem składa hołd legendarnej grupie The Stooges i jej liderowi Iggy’emu Popowi.
Przesiąknięty punkową energią „Gimme Danger” nie jest jednak fanowską laurką. Iggy Pop i myzycy z The Stooges zdradzają Jarmuschowi historie swoich wzlotów i upadków, blaski i cienie niebezpiecznego życia, a także wspominają największe prowokacje. Motywem przewodnim filmu jest poszukiwanie wolności i twórczej niezależności.
W filmie pojawiają się fragmenty ich niezapomnianych koncertów i największe przeboje, takie jak „No Fun” czy nieśmiertelne „I Wanna Be Your Dog”.

Bilety – https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-gimme-danger–52131?id=255602

************************************

THE LIMITS OF CONTROL
Gwiazdorska obsada: Bill Murray, Tilda Swinton, Gael Garcia Bernal powracają w kolejnym filmie Jima Jarmuscha. Reżyser powraca do chętnie stosowanego wcześniej, sztafażu kina gangsterskiego i po raz kolejny przedstawia bohatera w podróży, który tym razem nie zostanie osadzony w popkulturowej, amerykańskiej przestrzeni, lecz w Europie.

Bilety – https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-the-limits-of-control–52132?id=255603

************************************

TRUPOSZ
Prawdziwie uwodzicielski film Jarmuscha jest przedstawioną w konwencji westernu przejmującą opowieścią o umieraniu. Młody, nieśmiały mężczyzna, William Blake, przybywa do odległego miasteczka, ponieważ otrzymał w nim pracę. Chce rozpocząć nowe życie po śmierci rodziców i rozstaniu z narzeczoną. Po przyjeździe okazuje się, że jego posada jest już zajęta. Zrezygnowany Blake spędza noc z przypadkowo spotkaną kobietą. Niepozorna przygoda przeradza się w podwójne morderstwo, o które bohater filmu zostaje oskarżony.

Bilety – https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-truposz-52133?id=255604

************************************

KAWA I PAPIEROSY

Seria epizodów, w których bohaterowie popijając kawę i paląc papierosy rozmawiają na przeróżne tematy i omawiają między innymi: możliwość użycia nikotyny jako środka owadobójczego, sposoby na przyrządzenie prawdziwej angielskiej herbaty, wynalazki Nikoli Tesli, przygody członków nieistniejącego zespołu rockowego o nazwie SQÜRL, Paryż w latach 20. i co tak naprawdę stało się z Elvisem Presleyem.

Bilety – https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-kawa-i-papierosy–52134?id=255605