Niezwykle poruszająca historia ukochanego śpiewaka operowego wszech czasów. Film zdobywcy Oscara® Rona Howarda, reżysera „Pięknego umysłu”.

Pokaz przedpremierowy: Pavarotti
11 lipca | Kino ELEKTRONIK | godz. 20:00 | bilety 15/18 zł

10 milionów sprzedanych płyt na całym świecie

800 milionów odtworzeń jego wykonań na youtube

1 mln fanów na facebooku

Dwukrotnie znalazł się w Księdze Guinnesa. Jest artystą, który najwięcej razy wracał na scenę wskutek owacji publiczności.

Pavarotti: prawdziwa gwiazda rocka w operowych wydaniu, nieziemski głos, wspaniały człowiek, legenda. Tylko on mógł nakłonić lady Dianę do tego, by słuchała go moknąc w deszczu, tylko on jeździł po świecie z własnym jedzeniem, wiadomo – Włoch!

Film zawiera nagrania niezapomnianych występów, w tym fragmenty z koncertu Trzech Tenorów oraz nigdy wcześniej niepublikowane materiały archiwalne i wypowiedzi najbliższych, w tym drugiej żony Pavarottiego – Nicoletty, a także Jose Carrerasa, Placido Domingo i frontmana U2 Bono.

Był obdarzony jednym z najbardziej epickich głosów w historii ludzkości, był pełen ekspresji, jednak w filmie Rona Howarda wspaniały Luciano Pavarotti jest pokazany takim, jakim go jeszcze nie widzieliście: to przejmująco zbliżenie ukazujące, co kryło się za cudownością jego muzyki i stanowiło o jego charyzmie. Film pokazuje z czym się borykał, jakie miał poczucie humoru, z czym wiązał nadzieje. Nawiązując do uniwersalnych tematów, które sprawiają, że opera nawet w XXI wieku ma rację bytu – do miłości, namiętności, radości, rodziny, straty, ryzyka, piękna – film opowiada historię człowieka, który odkrywa, walczy, aż w końcu ujarzmia przytłaczający ogrom swojego talentu.

 

 

BILETY:

https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-pavarotti-pokaz-przedpremierowy-52082?id=255271

 

ZWIASTUN: