WARSZAWSKA SZKOŁA FILMOWA

ZAPRASZA NA

WEEKENDOWE KURSY LETNIE

 

DOŚWIADCZENI FILMOWCY DZIELĄ SIĘ SWOJĄ WIEDZĄ!

ZAPISY DO 30 CZERWCA!

 

UNIKALNE WARSZTATY POZWALAJĄCE ZDOBYĆ PRAKTYCZNE UMIEJĘTNOŚCI!

 

 

Jeszcze tylko do 30 czerwca można zapisać się na praktyczne weekendowe kursy wakacyjne organizowane przez Warszawską Szkołę Filmową. Doświadczeni filmowcy podzielą się swoją wiedzą z pasjonatami kina.

 

Ralpf Remstedt – bliski współpracownik Romana Polańskiego i Volkera Schlöndorffa – oraz Marek Brodzki – przez wiele lat jeden z najbliższych współpracowników Andrzeja Wajdy – poprowadzą unikalny warsztat dotyczący pracy pierwszego asystenta reżysera.

 

Młodzi producenci – m.in. Paweł Kosuń i Małgorzata Wabińska – przybliżą realia pracy kreatywnego producenta, a specjaliści od promocji, programerzy festiwalowi oraz redaktorzy telewizyjni opowiedzą o specyfice pracy w branży filmowej, strategiach festiwalowych, promocji filmów i sposobach pozyskiwania środków na produkcję.

 

Doświadczona reżyserka castingu – Violetta Buhl – poprowadzi praktyczny warsztat castingowy dla reżyserów i aktorów oraz opowie, jak skutecznie przygotować się do castingu i pracować z aktorami, tak aby osiągnąć oczekiwany efekt.

 

Ponadto Warszawska Szkoła Filmowa oferuje kursy dla początkujących adeptów sztuki filmowej: Kurs filmowy dla młodzieży, Kurs realizacji filmów telefonem komórkowym oraz praktyczny warsztat „Jak zrobić tani film”. Prowadzący kursy to praktycy filmowi, wykładowcy Warszawskiej Szkoły Filmowej, młodzi, ale już doświadczeni, filmowcy, m.in. Tomasz Ślesicki, Dorota Piskor i Piotr Gorszczyński.

 

Wszyscy uczestnicy kursów otrzymają certyfikaty Warszawskiej Szkoły Filmowej honorowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

Szeroka oferta kursów jest skierowana zarówno do osób, które mają już doświadczenia filmowe, jak i młodych pasjonatów kina. Praktycy filmu będą służyć uczestnikom kursów swoim doświadczeniem, a szkoła zapewni profesjonalny sprzęt. Uczestnicy pod okiem prowadzących zgłębią wiedzę dotyczącą m.in. podstaw języka filmowego, realizacji niskobudżetowych filmów, wiedzy dotyczącej współczesnej branży filmowej. Wszystkie kursy odbędą się w siedzibie Warszawskiej Szkoły Filmowej.

 

Pełna lista kursów:

 

PIERWSZY ASYSTENT REŻYSERA – kurs, podczas którego uczestnicy poznają zasady pracy jednego z najważniejszych członków ekipy filmowej i zdobędą praktyczne umiejętności, dzięki którym bez problemu znajdą pracę w branży filmowej. Kurs poprowadzą Marek Brodzki oraz Ralph Remstedt. Kurs odbędzie się w dniach 5-7 lipca 2019 roku. Kurs częściowo prowadzony w języku angielskim

 

KURS FILMOWY DLA MŁODZIEŻY – kurs dla młodych ludzi, którzy będą mieli okazję zrealizować wspólnie swój pierwszy film. Kurs odbędzie się w dniach 13-14 lipca 2019 roku.

 

TAJNIKI BRANŻY FILMOWEJ – kurs dla osób pragnących rozpocząć swoją przygodę z rynkiem filmowym – studentów i absolwentów studiów artystycznych, humanistycznych i kulturoznawczych, którzy będą mogli dowiedzieć się m.in. na czym polega praca producenta filmowego, gdzie szukać pieniędzy na produkcję filmu oraz jak go wypromować. Kurs odbędzie się w dniach 17-21 lipca 2019 roku. Kurs odbędzie się w dniach 16-21 lipca 2019 roku.

 

JAK ZROBIĆ TANI FILM – praktyczny kurs, podczas którego będzie można dowiedzieć się, w jaki sposób z niskim budżetem zrealizować film na wysokim artystycznie i merytorycznie poziomie. Kurs odbędzie się w dniach 12-14 oraz 19 lipca 2019 roku.

 

NAKRĘĆ FILM TELEFONEM KOMÓRKOWYM – praktyczny kurs filmowy, podczas którego uczestnicy zrealizują wspólnie etiudę filmową na wysokim artystycznie poziomie i poznają metody, jakie najlepiej sprawdzają się w tego typu realizacjach. Kurs odbędzie się w dniach 27-28 lipca 2019 roku.

 

POSTPRODUKCJA OBRAZU – kurs, podczas którego będzie można poznać tajniki postprodukcji obrazu i zdobyć praktyczne umiejętności dotyczące montażu i korekcji barwnej.

 

WARSZTAT CASTINGOWY – praktyczny warsztat dla aktorów i reżyserów, podczas którego będzie można poznać specyfikę pracy podczas castingu i zdobyć praktyczne umiejętności niezbędne, by z sukcesem przejść przez ten etap realizacji filmu. Kurs odbędzie się w dniach 27-28 lipca 2019 roku.

 

5.1.DŹWIĘK DLA FILMOWCÓW – praktyczny kurs, który pozwoli uczestnikom poznać zaawansowane techniki profesjonalnego udźwiękawiania filmów i innych utworów audiowizualnych. Kurs odbędzie się w dniach 12-14 lipca 2019 roku. Kurs prowadzony w języku angielskim.

 

PODCASTING – praktyczny kurs, dzięki któremu będzie można nauczyć się od podstaw, jak profesjonalnie tworzyć i realizować podcasty od strony technicznej. Kurs odbędzie się w dniach 19-21 lipca 2019 roku. Kurs prowadzony w języku angielskim.

 

Studentom Warszawskiej Szkoły Filmowej przysługuje 10% zniżka.

 

Zapisy na www.szkolafilmowa.pl.

Masz pytania? Napisz: kursy@szkolafilmowa.pl lub zadzwoń: +48 783 508 008