W czerwcu w cyklu OBRAZY HISTORII obejrzymy wyróżnioną wieloma nagrodami „Zimną wojnę” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego! Na pokaz filmu oraz dyskusję zapraszają Instytut Pileckiego, Kino Elektronik oraz Warszawska Szkoła Filmowa.

W rozmowie po seansie udział weźmie Jacek Boniecki – dyrektor zespołu pieśni i tańca Mazowsze oraz dr Paweł Sasanka z Instytutu Pamięci Narodowej.

Moderacja: Małgorzata Gąsiorowska – Instytut Pileckiego.

Bezpłatne wejściówki na pokaz dostępne są w kasie kina „Elektronik”
———————
26 czerwca (środa)
Kino Elektronik, ul. Gen. Zajączka 7, Warszawa
Projekcja: godz. 18.00
Dyskusja o filmie: około godz. 19.30

O FILMIE
Lata 50. i 60. XX wieku, stalinowska szara Polska i budząca się po wojnie, tętniąca życiem Europa. Na tle wydarzeń zimnej wojny, rozgrywają się losy miłości dwojga ludzi, którzy tkwią w układzie niemożliwym – nie potrafią być ze sobą i jednocześnie nie mogą bez siebie żyć. W ich role wcielają się Tomasz Kot i Joanna Kulig, którym na ekranie towarzyszą Agata Kulesza i Borys Szyc. Jednym z głównym bohaterów filmu „Zimna wojna” jest także muzyka, będąca połączeniem polskiej muzyki ludowej z jazzem i piosenkami paryskich barów minionego wieku.

O CYKLU
„Obrazy Historii” to cykl pokazów filmów o tematyce historycznej. Raz w miesiącu Instytut Pileckiego oraz Warszawska Szkoła Filmowa zapraszają na projekcję filmu oraz spotkanie z twórcami i historykami. Wspólnie dyskutujemy, szukamy znaczeń, jakie niosą ze sobą prezentowane obrazy, zastanawiamy się nad prawdami i mitami obejrzanych historii oraz tym, jak obecnie wpływają na nasze postawy.