23 maja o godz. 20:45 zapraszamy na pokaz specjalny filmu o jednej z ikon mody Vivienne Westwood – „Westwood: Punkówa, Ikona, Aktywistka”

Pokazowi towarzyszyć będzie wernisaż wystawy inspirowanej twórczością Artystki (szczegóły wkrótce 😉 )

 

O FILMIE:

Wywarła wpływ na współczesną modę punk i nowej fali. Otrzymała od królowej Elżbiety IItytuł szlachecki za zasługi dla mody i Order Imperium Brytyjskiego za rozsławienie na świecie Wielkiej Brytanii. Posiada ponad 60 sklepów i projektuje kosztowne i wyszukane stroje haute couture. Angielska projektantka mody i biznesmenka Dame Vivienne Westwood od 40 lat na nowo definiuje brytyjską modę i jest odpowiedzialna za stworzenie wielu głośnych i wyrafinowanych stylizacji naszych czasów. Film jest portretem tej nietuzinkowej osobowości. To podróż od jej dzieciństwa w powojennym Derbyshire do kariery w Paryżu i Mediolanie. Poznajemy niezwykłą historię jej życia, mody, aktywizmu i znaczenia kulturowego, a także walki o utrzymanie integralności marki, jej zasad i dziedzictwa.

Była niekwestionowaną punkową królową brytyjskiej mody i wymyśliła anarchistyczne stroje Sex Pistols w latach 70. XX wieku. Nigdy nie osiadła w miejscu i nie brakowało jej pomysłów. Ekscentryczna i oryginalna, ale jednocześnie uważna i dbająca o najdrobniejszy szczegół we wszystkim, co robi. Artystka awangardowa i bezkompromisowa, dla której ubrania są czymś więcej niż tylko stylem, a dzięki działaniom na rzecz eko-aktywizmu po 40 latach pozostaje nadal w czołówce modowej branży. Film przedstawia bogate materiały archiwalne i wywiady z jej współpracownikami i jest hołdem dla jednej z prawdziwie kulturowych ikon naszych czasów, która jest wulkanem kreatywnej energii.

Tytuł oryginalny: Westwood: Punk, Icon, Activist

Reżyseria: Lorna Tucker

Produkcja: Wielka Brytania 2018

Czas trwania: 78 min

 

REZERWACJE:

mailowe: rezerwacje@kinoelektronik.pl

telefoniczne: 691 490 173

(kasa czynna godzinę przed pierwszym seansem do rozpoczęcia ostatniego seansu)

 

ZWIASTUN: