Zapraszamy na drugie spotkanie w nowym cyklu kina Elektronik „DNA DOCS. Dokument na afiszu”
Spotykamy się raz w miesiącu, by rozmawiać na temat dokumentów, które poruszają, zaskakują, a niejednokrotnie zmieniają nasze spojrzenie na rzeczywistość.

Spotkanie 2 z filmem „Maksymiuk. Koncert na dwoje”, reż. Tomasz Drozdowicz – 8 maja; godz. 20:00

Rozmowę z reżyserem poprowadzi Marcin Radomski

O CYKLU:
Otaczająca nas rzeczywistość budzi największe emocje. Próbujemy ją zrozumieć, zaakceptować lub wręcz przeciwnie zanegować i ukazać jej największe absurdy. Najlepiej robią to twórcy polskich filmów dokumentalnych, które podbijają światowe festiwale i interesują publiczność na całym świecie. Marcin Radomski, dziennikarz i krytyk filmowy wybrał najciekawsze tytuły sezonu, aby porozmawiać o współczesnej Polsce. Po każdym seansie zapraszamy na dyskusję z twórcami.

O FILMIE:
Geniusz, pracowitość i niespożyty temperament – to tylko niektóre cechy składające się na osobowość Jerzego Maksymiuka, który jako dyrygent, pianista i kompozytor stał się jedną z najbardziej charyzmatycznych postaci polskiej (i nie tylko) muzyki poważnej ostatnich kilkudziesięciu lat. Filmowy portret maestra byłby jednak niepełny, gdyby zabrakło w nim jego żony Ewy, która organizuje jego codzienne życie, inspiruje do pracy i zapewnia psychiczne wsparcie.

reżyseria: Tomasz Drozdowicz
występują: Jerzy Maksymiuk, Ewa Maksymiuk
produkcja: Polska 2019
czas trwania: 75 min.

 

BILETY:

https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-maksymiuk-koncert-na-dwoje-dna-docs-dokument-na-afiszu-50205?id=245118

REZERWACJE:

rezerwacje@kinoelektronik.pl

ZWIASTUN: