5 maja, Akademia MDP Warszawska Szkoła Filmowa i Kino Elektronik zapraszają młodych widzów na 8. edycję EFA Young Audience Award, w której weźmie udział rekordowo 55 miast z 34 państw.
Młodzi jurorzy z całej Europy obejrzą trzy nominowane filmy FIGHT GIRL, LOS BANDO i OLD BOYS
Zapraszamy wszystkich do oglądania filmów w naszym kinie wraz z jurorami!
Wstęp na wszystkie seanse bezpłatny!

PROGRAM:
9:00 MAMY TALENT! LOS BANDO (94 min)
11:20 OLD BOYS (95 min)
15:00 KICKBOKSERKA. FIGHT GIRL (84 min)

bezpłatne wejściówki na filmy do odbioru w kasie kina

O PROJEKCIE:
Po raz pierwszy nominacje zostały ogłoszone w procedurze dwuetapowej: wstępnie sześć filmów wybranych zostało przez międzynarodową komisję, w skład której weszli: członek zarządu EFA Vanessa Henneman (Holandia) i ekspertów Fabia Bettini (Alice nella Cittá/Włochy), Keld Mathiesen (UCN – University College of Northern Denmark), Rajko Petrović (Five Stars Film Distribution/Serbia) i Lina Užkuraitytė (International Vilnus Film Festival for Children and Youth/Litwa). W kolejnym etapie jury z udziałem byłych uczestników YAA w wieku od 13 do 14 lat: Jesse (Londyn/UK), Konstantin (Chemnitz/Niemcy), Maria (Lizbona/Portugalia), Friederike (Luksemburg) i Milica (Podgorica/Montenegro) obejrzało sześć filmów i wybrało trzy oficjalne nominacje.

W dniu 5 maja 2019 trzy nominowane filmy zostaną zaprezentowane widzom w wieku 12-14 lat jednocześnie w 34 krajach.
We wszystkich miastach nagroda EFA Young Audience Award oferuje młodym widzom możliwość poznawania wysokiej jakości filmów europejskich wyświetlanych w kinach. Pod okiem zaś doświadczonych nauczycieli, specjalistów od edukacji filmowej, mogą dyskutować, wymieniać poglądy i nawiązywać kontakty z rówieśnikami z całej Europy. Dla większości widzów będą to niepowtarzalne chwile: Europa przestaje być teorią i staje się doświadczeniem! To właśnie młodzi widzowie będą pełnić rolę profesjonalnego jury i głosować na zwycięzcę tuż po projekcjach. Następnie w prawdziwie europejskim głosowaniu przedstawiciele jury poszczególnych krajów przekażą wyniki za pośrednictwem wideokonferencji do Erfurtu (Niemcy), gdzie zostanie ogłoszony zwycięzca podczas ceremonii transmitowanej na żywo na oficjalnej stronie yaa.europeanfilmawards.eu. Na stronie tej znajdują się wszystkie informacje o nominowanych filmach i miastach uczestniczących w projekcie.
Tuż po wydarzeniu i przy wsparciu programu Unii Europejskiej „Kreatywna Europa – Media”, filmy YAA udostępnione zostaną na platformach internetowych: EFA Productions wprowadza filmy na rynek europejski wraz z opracowanymi napisami w 30 wersjach językowych, głównie na platformach Video-on-Demand (T-VoD), takich jak Amazon, Google Play, iTunes, Microsoft i Pantaflix, regionalnej platformie bałkańskiej Cinesquare, jak również lokalnej platformie tj. Filmin!
W sieci dostępne są już filmy z ostatnich czterech edycji. Trzy nominowane w 2019 roku tytuły będą dostępne na stronie internetowej 6 maja, czyli dzień po tegorocznej EFA Young Audience Award. Filmy nominowane we wcześniejszych edycjach będą sukcesywnie udostępniane.
EFA Productions nawiązała również współpracę z Under The Milky Way, platformą, dzięki której filmy dla młodych widzów dostępne są przez cały rok. Widzowie, którzy nie mogli uczestniczyć w EFA Young Audience Award lub po prostu poszukują dobrej jakości filmów – mają możliwość obejrzenia nominowanych filmów online. VoD to idealny sposób dotarcia do tej grupy wiekowej oraz promocji EFA Young Audience Award i wszystkich nominowanych w tym konkursie filmów.
Europejska Nagroda Filmowa Młodego Widza EFA Young Audience Award jest organizowana i wręczana przez Europejską Akademię Filmową i EFA Productions we współpracy z Mitteldeutsche Medienförderung (MDM) i Creative Europe – Media, programu Unii Europejskiej. Lokalne edycje YAA organizowane są ze wsparciem partnerów krajowych