Wyprodukowany przez legendarną Isabel Coixet („Życie ukryte w słowach”, „Moje życie beze mnie”, „Księgarnia”) i nagrodzony Złotą Biznagą na MFF w Maladze, nowy film jednej z najciekawszych hiszpańskich reżyserek młodego pokolenia, Eleny Trapé.

Dramat obyczajowy koncentrujący się wokół paczki bliskich przyjaciół. Comas, Olivia, Eloy oraz Guille znają się od liceum, zawsze trzymali się razem. Jednak kiedy jedno z nich przeprowadza się z Barcelony do Berlina, nie mają już okazji do tak częstych spotkań.

Z okazji 35. urodzin Comasa, przyjaciele udają się do Berlina, aby złożyć mu niespodziewaną wizytę. Powitanie ze strony dawno niewidzianego przyjaciela nie jest jednak takie, jakiego się wszyscy spodziewali. W trakcie weekendu, nierozerwalna zdawałoby się więź łącząca przyjaciół, zostaje wystawiona na ciężką próbę. A oni odkrywają, że czas i odległość mogą wszystko zmienić…

W filmie występują najpopularniejsze w Hiszpanii gwiazdy ekranu: Alexandra Jiménez („La zona”, „Jak być normalną”), Miki Esparbé („Jednooki król”, „Jak być normalną”) czy Bruno Sevilla („Trudno powiedzieć: żegnaj”, „Prawdziwa historia rodu Borgiów”).

 

NAJBLIŻSZE SEANSE:

5 kwietnia, piątek, godz. 20:15 (MS)
6 kwietnia, sobota, godz. 19:30 (MS)
7 kwietnia, niedziela, godz. 21:00 (MS)
9 kwietnia, wtorek, godz. 21:00 (MS)
11 kwietnia, czwartek, godz. 19:00 (MS)

*****************************************************

PRASA O FILMIE:

Niewielu twórców potrafi tak celnie uchwycić nastroje swojego pokolenia.
Beatriz Martínez, Fotogramas

Subtelny i inteligentny dramat o kruchości przyjaźni.
Olga Pereda, Diario El Periódico

Potwierdza wysoką formę kina katalońskiego.
Laura Serra, Ara.cat Cultura

Znakomicie napisany i nakręcony film o nieuchronnie rozczarowujących relacjach międzyludzkich.
Alfonso Rivera, Cineuropa

Totalny triumf.
Fernando García, La Vanguardia