Na Państwa prośbę na nasz ekran powracają filmy nominowane do Oscara!

OSCAR NOMINATED SHORTS: FABUŁY – 13 marca, środa, godz. 20:45

OSCAR NOMINATED SHORTS: ANIMACJE – 14 marca, czwartek, godz. 21:45

 

 

W PROGRAMIE:

Fabuły – 13 marca:

MADRE | Mother, reż. Rodrigo Sorogoyen, Hiszpania 2018, 19’

Samotna matka odbiera telefon od swojego siedmioletniego syna, który jest na wakacjach ze swoim tatą. Rozmowa początkowo wywołuje radość, ale przeradza się w koszmar, kiedy dziecko przyznaje, że jest samo i nie może znaleźć taty, który wyszedł już jakiś czas temu.

FAUVE, reż. Jeremy Comte, Kanada, 16’

W kopalni odkrywkowej dwóch chłopców oddaje się pozornie niewinnej grze o władzę, której jedynym obserwatorem jest matka natura.

MARGUERITE, reż. Marianne Farley, Kanada 2018, 19’

Starsza kobieta zaprzyjaźnia się ze swoją pielęgniarką, która pomaga odkryć jej nieuświadomioną tęsknotę i pomóc pogodzić się z przeszłością.

DETAINMENT, reż. Vincent Lombe, Irlandia 2018, 30’

Dwóch dziesięcioletnich chłopców zostaje zatrzymanych przez policję pod zarzutem uprowadzenia i zamordowania niemowlęcia. Prawdziwa historia oparta na spisanych wywiadach dotyczących sprawy Jamesa Bulgera, która zaszokowała świat w 1993 i nadal powoduje oburzenie w Wielkiej Brytanii.

SKIN, reż. Guy Nattiv, USA 2018, 20’

W małym supermarkecie czarny mężczyzna uśmiecha się ponad stoiskiem z kasami do 10 letniego, białego chłopca. Pozornie nieszkodliwy moment powoduje wybuch bezwzględnej wojny gangów zakończonej szokującymi konsekwencjami.

 

BILETY ON-LINE:  https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-oscar-nominated-shorts-fabuly-47893?id=238592

 

ANIMACJE – 14 marca:

► BAO, reż. Domee Shi, USA 2018, 8’
Chińska mama, cierpiąca na syndrom pustego gniazda, dostaje kolejną szansę na macierzyństwo, gdy jeden z jej pierożków budzi się do życia.

LATE AFTEROON, reż. Louise Bagnall, Irlandia 2018, 10’
Emily to starsza kobieta, która żyje zawieszona pomiędzy teraźniejszością, a przeszłością. Podróżując do swojego wewnętrznego świata, ponownie przeżywa ważne chwile ze swojego życia. Szuka powiązań pomiędzy jej żywymi, ale fragmentarycznymi wspomnieniami.

ANIMAL BEHAVIOUR, reż. Alison Snowden, David Fine, Kanada 2018, 14’
Piątka zwierząt regularnie spotyka się na grupowej terapii prowadzonej przez psa-terapeutę, dr Clementa, aby dyskutować o swoich wewnętrznych niepokojach.

► WEEKENDS, reż. Trevor Jimenez, USA 2018, 15’
Historia chłopca, który przemieszcza się między domami swoich rozwiedzionych rodziców. Surrealistyczne chwile mieszają się z codziennością rozbitej rodziny.

ONE SMALL STEP, reż. Andrew Chesworth, Bobby Pontillas, USA/Chiny 2018, 8’
Luna to amerykańska dziewczynka chińskiego pochodzenia, która od dnia, kiedy zobaczyła start rakiety w kosmos marzy o zostaniu astronautką. Gdy dorasta, mierzy się ze wszelkimi przeciwnościami losu, pojawiającymi się w drodze do spełnienia marzeń.

 

BILETY ON-LINE: https://www.bilety24.pl/kup-bilet-na-oscar-nominated-shorts-2019-animacje–47894?id=238598